Kosiniak-Kamysz: przed spotkaniami prezydentów Polski i USA będę zwoływał posiedzenia RBN

Polska
Kosiniak-Kamysz: przed spotkaniami prezydentów Polski i USA będę zwoływał posiedzenia RBN
PAP/Lech Muszyński
Kosiniak-Kamysz odniósł się do wizyty Andrzeja Dudy w USA

Przed takimi zagranicznymi wizytami jak środowe spotkanie prezydentów: Polski i USA, zawsze będę zwoływał posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego; musi być wspólne stanowisko wszystkich głównych sił politycznych ws. strategii obronnej - powiedział kandydat PSL na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz.

Szef PSL we wtorek podczas konferencji prasowej we Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie) podkreślił, że "polityka zagraniczna, niezależnie od tego, kto będzie prezydentem, musi być ustalona, kontynuowana i zabezpieczona przez różne środowiska polityczne".

 

- Inaczej niż prezydent Andrzej Duda będę podchodził do kwestii bezpieczeństwa polskiego - oświadczył Kosiniak-Kamysz.

 

ZOBACZ: Biedroń: Kaczyński i Duda nie potrafiliby zbudować warzywniaka

 

- Prezydent Duda udaje się w środę na spotkanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Przed takimi wizytami zawsze będę zwoływał Rady Bezpieczeństwa Narodowego, bo musi być wspólne stanowisko wszystkich głównych sił politycznych, co do strategii obronnej, bezpieczeństwa państwa polskiego i relacji międzynarodowych - powiedział Kosiniak-Kamysz. Według niego, "polityka musi polegać na dialogu i współpracy".

 

Filie kancelarii prezydenta

 

Kosiniak-Kamysz zapowiedział także, że jako prezydent utworzy w dawnych miastach wojewódzkich filie kancelarii prezydenta. - Chcę, żeby w dawnych miastach wojewódzkich powstały filie kancelarii prezydenta z pomocą prawną, z pomocą dla osób niepełnosprawnych, z pomocą i wsparciem dla tych wszystkich, którzy przychodzą i chcą mieć wypełnione wnioski o różnego rodzaju wsparcie, dofinansowanie, żeby tłumaczyć skomplikowaną rzeczywistość polityczną i prawną - mówił kandydat.

 

Zdaniem szefa PSL, utworzenie wojewódzkich filii kancelarii prezydenta "pozwoli podnieść rangę miast wojewódzkich".

 

ZOBACZ: "Powinien spotkać się też z Bidenem". Budka o wizycie prezydenta w USA

 

Kandydat PSL zaapelował także do Polaków, "aby pójść z nim". - Bo Polska wspólna sprawa jest możliwa - przekonywał Kosiniak-Kamysz

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie