Wstrzymane przyjęcia w szpitalu. U anestezjologa potwierdzono koronawirusa

Polska
Wstrzymane przyjęcia w szpitalu. U anestezjologa potwierdzono koronawirusa
piqsels
Wstrzymano przyjęcia pacjentów na oddziały, w których anestezjolog udzielał świadczeń.

W szpitalu im. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim (Łódzkie) wstrzymano przyjęcia na laryngologię, urologię, chirurgię, ortopedię, gastrologię i OIOM. Na oddziałach tych pracował lekarz anestezjolog, u którego podczas badań przesiewowych wykryto obecność koronawirusa.

"Lekarz, który wrócił do pracy po tygodniowej przerwie, nie prezentował żadnych objawów chorobowych wskazujących na zakażenie – podkreślił w specjalnym oświadczeniu Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Dyrekcja dowiedziała się o dodatnim wyniku testu w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 w czwartek po południu. W związku z sytuacją natychmiast wstrzymano przyjęcia pacjentów na oddziały, w których anestezjolog udzielał świadczeń. Były to laryngologia, urologia, chirurgia, ortopedia, gastrologia i OIOM.

 

Osoby z grupy ryzyka zostaną przebadane

 

Jak uzasadnia placówka, zamknięcie oddziałów spowodowane jest koniecznością identyfikacji wszystkich osób, które miały kontakt z zakażoną osobą oraz profilaktycznym zabezpieczeniem przed ewentualną transmisją zakażenia. Osoby, które mogły ulec zakażeniu zostaną poddane testom pod kątem SARS-CoV-2.

 

ZOBACZ: Koronawirus na weselu. Wśród zakażonych radna gminy

 

Do tej pory w piotrkowskim szpitalu stwierdzono tylko jeden przypadek zakażenia koronawirusem wśród personelu. Dotyczył on pracownika administracji.

 

Jak podało w niedzielę biuro wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego, w regionie wykryto 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem u osób w wieku od 4 do 92 lat. Liczba osób aktualnie zakażonych wynosi 1497, objętych kwarantanną – 4449, a nadzorem epidemiologicznym – 867.

 

Służby wojewody poinformowały też o zgonach kolejnych siedmiu osób z COVID-19. Od początku epidemii w Łódzkiem zmarło z powodu tej choroby 140 osób. Koronawirusa pokonało 1191 mieszkańców regionu

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie