Fundusz Medyczny. Prezydent zapowiedział złożenie projektu ustawy

Polska
Fundusz Medyczny. Prezydent zapowiedział złożenie projektu ustawy
piqsels
Prezydent zapewnił, że projekt ustawy o Funduszu Medycznym w najbliższych dniach trafi do Sejmu.

Projekt ustawy o Funduszu Medycznym w najbliższych dniach dosłownie, będzie przeze mnie złożony do Sejmu - zadeklarował w niedzielę prezydent Andrzej Duda.

- (Projekt) ustawy o Funduszu Medycznym w najbliższych dniach dosłownie, będzie przeze mnie złożony do Sejmu. W tej chwili trwają ostatnie prace legislacyjne w Kancelarii Prezydenta w tej kwestii. Dzisiaj jeszcze przyjmowałem informacje od moich współpracowników, którzy legislacją się zajmują, więc tutaj zalecam daleko idący spokój - powiedział prezydent, pytany o zarzuty sztabu wyborczego kandydata KO na prezydenta.

 

ZOBACZ: Plakaty z klepsydrą Andrzeja Dudy. Ratusz: nie ma na to zgody

 

Sztabowcy Rafała Trzaskowskiego w spocie wyborczym wytknęli prezydentowi Dudzie niespełnienie obietnic dotyczących podwyższenia kwoty wolnej od podatku, przewalutowania kredytów frankowych, wyrównania dopłat dla rolników i stworzenia Funduszu Medycznego.

 

Dyskusja nad zobowiązaniami

 

- To ja bardzo proszę, żeby pan Rafał Trzaskowski zestawił w takim razie swoje zobowiązania, które złożył mieszkańcom Warszawy i ile z nich dotrzymał, bo ja znakomitej większości moich zobowiązań dotrzymałem - zapewnił Andrzej Duda. Wymienił m.in. obniżenie wieku emerytalnego czy wprowadzenie programu 500+.

 

Pytanie o projekt ws. Funduszu Medycznego padło na konferencji prasowej, po posiedzeniu małopolskiego zespołu zarządzania kryzysowego, w którym uczestniczył prezydent. Wiele miejscowości w regionie boryka się ze skutkami ulew, strażacy interweniowali do tej pory blisko 400 razy.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie