Plakaty z klepsydrą Andrzeja Dudy. Ratusz: nie ma na to zgody

Polska
Plakaty z klepsydrą Andrzeja Dudy. Ratusz: nie ma na to zgody
twitter.com/K_Galecka
Rzeczniczka stołecznego ratusza poinformowała, że zgodnie z zapowiedzią plakaty są już usuwane.

Rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka poinformowała, że miasto usuwa już nielegalne plakaty imitujące klepsydrę, na których widnieje nazwisko prezydenta Andrzeja Dudy. Nie ma i nie będzie naszej zgody na wyrażanie opinii w ten sposób - podkreśliła.

"Z żalem zawiadamiamy, po 5 latach kpin z urzędu odchodzi Rezydent Duda, poddany Kaczyńskiego, gardzący uczciwymi ludźmi" – wskazano na plakatach, uzupełnionych logiem Prawa i Sprawiedliwości, przy czym literę "i" zastąpiono środkowym palcem, zaś "S" - symbolem dolara.

 

ZOBACZ: Najgroźniejszy rywal prezydenta Łukaszenki usłyszał zarzuty. Przebywa w areszcie KGB

 

"Pożegnanie odbędzie się w dniach 28 czerwca i 12 lipca 2020 r. Zapraszamy wszystkich obywateli. Pogrążona w żalu Nietykalna Kasta »Lepszego Sortu«" – uzupełniono. Daty oznaczają pierwszą i ewentualną drugą turę wyborów prezydenckich.

 

"Niedopuszczalne zachowania"

 

"Nie ma i nie będzie naszej zgody na wyrażanie opinii w ten sposób. Są to niedopuszczalne zachowania, które zawsze będziemy piętnować. Zleciliśmy już natychmiastowe usunięcie nielegalnych plakatów" - podkreśliła na Twitterze rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka.

 

 

W kolejnym wpisie dodała, że zgodnie z zapowiedzią plakaty są już usuwane. "Wszystkie wzdłuż ul. Marszałkowskiej zostały już zdjęte. Patrole sprawdzają również inne miejsca" - czytamy.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie