Dla kogo bon turystyczny? Minister Rodziny wyjaśnia

Polska
Dla kogo bon turystyczny? Minister Rodziny wyjaśnia
Polsat News
minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg

Co powinniśmy pokazać i gdzie powinniśmy zainwestować w czasie takiej trudnej sytuacji? Przede wszystkim inwestujemy w rodzinę - mówiła w Polsat News minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg pytana o bon turystyczny.

Uruchomienie bonu turystycznego w wysokości 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego zapowiedział na początku czerwca ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda. Projekt ma być skierowany na najbliższe posiedzenie Sejmu, kgóre zaplanowano 19 czerwca. 

 

"W ostatecznej obróbce"

 

Minister Maląg powiedziała, że bon turystyczny m "jest w ostatecznej obróbce". - Myślę, że za chwilę szczegóły tego bonu, który będzie takim solidarnym wsparciem zarówno polskich rodzin, ale także branży turystycznej - powiedziała. 

 

ZOBACZ: Sasin zdradził, kiedy głosowanie nad bonem turystycznym

 

Dopytywana, czy z bonu turystycznego będą mogły skorzystać tylko rodziny z dziećmi odparła: "Co powinniśmy pokazać i w co powinniśmy zainwestować w czasie takiej trudnej sytuacji? ". - Przede wszystkim inwestujemy w rodzinę - powiedziała.

 

- Prowadzimy szeroką politykę prospołeczną, prorodzinną. Pamiętamy o rodzinach z małymi dziećmi, ale też o seniorach - powiedziała. 

 

Wśród programów dla seniorów wymieniła 13. emeryturę, "godną waloryzację" rent i emerytur, program senior plus, leki 75 plus. 

 

WIDEO: Minister Maląg w "Nowym Dniu" w Polsat News

  

500 zł na każde dziecko

 

- Bon turystyczny będzie skierowany do rodzin wychowujących dzieci. Ten bon to 500 złotych na każde dziecko - mówił prezydent Andrzej Duda podczas konferencji prasowej w Ustce.

 

Zdaniem głowy państwa bon turystyczny będzie można uzyskać drogą cyfrową, po zarejestrowaniu na specjalnej platformie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a termin na jego wydanie będzie stosunkowo długi. - Pani premier Emilewicz była pytana dzisiaj rano w jednej z audycji i podawała informacje, ale podam więcej szczegółów. (...) Uspokajam wszystkich: bon będzie miał długi termin realizacji, będzie mógł być zrealizowany do końca 2021 roku - zapewnił Andrzej Duda.

 

Bon turystyczny o wartości 500 zł na dziecko będzie przyznawany niezależnie od poziomu dochodów; skorzysta z niego 6 mln dzieci. 

pgo/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie