Cała wieś szukała zaginionego mężczyzny. Przez kilka dni czuwał przy nim Misiek

Polska
Cała wieś szukała zaginionego mężczyzny. Przez kilka dni czuwał przy nim Misiek
Polsat News

Kundel Misiek od wtorku jest bohaterem w wielkopolskiej wsi Jamnice. Jego właściciel przewrócił się podczas spaceru przez pole uprawne i nie miał siły wstać. Przez niemal trzy dni pies wiernie przy nim czuwał. W międzyczasie mieszkańcy szukali 78-latka. Zarówno jego, jak i psiego towarzysza, odnaleźli strażacy.

Misiek, kundelek ze wsi Jamnice koło Kalisza, w swojej okolicy dożywotnio zapewnił sobie sympatię i szacunek. - To nasz mały bohater - stwierdził Mateusz Wojciechowski, bratanek zaginionego mężczyzny.

 

ZOBACZ: Znalazła zakrwawionego psa pod wanną. Partner twierdził, że to był wypadek

 

Najprawdopodobniej w sobotę wieczorem pies wyszedł na spacer ze swoim 78-letnim panem i słuch po nich zaginął. Dzień później na poszukiwania ruszyła nie tylko rodzina, ale i sąsiedzi, policjanci oraz strażacy.

 

WIDEO: Bohaterski pies Misiek. Materiał "Wydarzeń"

 

  

 

"Obecność kundelka pomogła mu przeżyć"

 

Drugi dzień poszukiwań już przy wsparciu mundurowych okazał się szczęśliwy. Mężczyznę, w środku pola odnaleźli druhowie OSP. - Był wycieńczony, wyglądał bardzo źle. Mówił, że na pewno obecność pieska pomogła mu przeżyć - przyznał Robert Trzęsowski, komendant gminny OSP Brzeziny.

 

ZOBACZ: Biegł 40 km do ukochanego pana. Teraz szuka nowego domu

 

78-latek trafił do szpitala w Kaliszu. - Jest w stanie, który nie zagraża jego życiu. Otrzymuje płyny infuzyjne, przebywa na kilkudniowej obserwacji. Myślę że pod koniec tygodnia pacjent zostanie wypisany - powiedział Grzegorz Kędzia, kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych szpitala w Kaliszu.

 

A w domu na mężczyznę będzie na niego czekał oddany, czworonożny przyjaciel.

emi/wka/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie