"Wstydzę się za Czarnka". Działacz Lewicy kontra sympatycy prezydenta

Polska
"Wstydzę się za Czarnka". Działacz Lewicy kontra sympatycy prezydenta
Polsat News
"Wstydzę się za Czarnka". Transparent na wiecu prezydenta Andrzeja Dudy

Na wiecu prezydenta Andrzeja Dudy w Lublinie pojawiła się grupa jego przeciwników. Trzymali tęczowe flagi i transparenty nawiązujące do słów posła PiS Przemysława Czarnka na temat LGBT. Jeden z nich brzmiał: "Wstydzę się za Czarnka". - Będę cię pamiętał. Ja to jak myśliwy, chodzę za zwierzyną - usłyszał od jednego z mężczyzn aktywista trzymający ten transparent.

Grupa przeciwników prezydenta Dudy pojawiła się na jego spotkaniu wyborczym na Placu Litewskim z tablicami z napisem "Jesteśmy ludźmi, nie ideologią" wypisanymi na tęczowym tle. Trzymali też tęczowe flagi i mieli liczne transparenty m.in. z napisami "Homofobia zabija", "Jezus kazał kochać", "Duda przeproś za Czarnka", "Andrzeju opowiadasz kocopoły, odsuń się w cień mgły".

 

ZOBACZ: "Nie lękajcie się". Prezydent mówi o "Karcie Rodziny" i cytuje papieża

 

Wśród nich byli m.in. działacze Lewicy i organizacji młodzieżowych. - Było z nami wielu ludzi, którzy po prostu sprzeciwiają się arogancji i nienawiści do drugiego człowieka. I to z ust prezydenta i posła partii rządzącej. Myślę, że można nas nazwać społeczeństwem, które ma po prostu dość. Dość czucia się we własnym kraju jak ktoś, kto nie jest mile widziany przez swoich rodaków - powiedział polsatnews.pl Jasiek Suski z Federacji Młodych Socjaldemokratów, młodzieżówki SLD.

 

W trakcie przemówienia prezydenta jego zwolennicy i przeciwnicy przekrzykiwali się nawzajem. Ci pierwsi skandowali: "Andrzej Duda!", "Zwyciężymy!", a ci drudzy – "Marionetka!", "Kłamca!", "Mamy dość!". Kiedy pierwsi klaskali, drudzy - buczeli.

 

ZOBACZ: Belgia oburzona słowami Dudy o LGBT. Chce reakcji UE

 

"Szkoda kulki"

 

Dochodziło do utarczek słownych między sympatykami prezydenta a grupą jego przeciwników. Suski trzymał transparent z hasłem "Wstydzę się za Czarnka". - Puknij ty się w łeb - powiedział do niego jeden ze zgromadzonych na wiecu prezydenta. - Nie wiesz kto to jest. On jest profesorem, a tym kim jesteś? - pytał inny.

 

Kolejny ze zgromadzonych powiedział Suskiemu, że będzie go pamiętał. - Ja to jak myśliwy, chodzę za zwierzyną - dodał.

 

- Będzie pan chciał mnie zabić jak zwierzynę? (...) Będzie pan do mnie strzelał? - zapytał działacz FMS. Mężczyzna zaprzeczył. - Odpowiedział, że szkoda na mnie kulki - powiedział Suski polsatnews.pl.

 

WIDEO: działacz Lewicy kontra sympatycy prezydenta 

"To po prostu ideologia"

 

W sobotę na spotkaniu w Brzegu prezydent Andrzej Duda powiedział m.in., że "próbuje się nam wmówić, że LGBT to ludzie, a to jest po prostu ideologia". Wskazał też, że przez cały okres komunizmu w szkołach dzieciom wciskano komunistyczną ideologię, a dzisiaj próbuje się wciskać inną ideologię. - To jest taki neobolszewizm - stwierdził wówczas Duda. Słowa prezydenta były cytowane w zagranicznych mediach.

 

Także w sobotę poseł PiS Przemysław Czarnek powiedział w TVP Info: "Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem, brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy o jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją".

zdr/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie