Kobiety wymieniły się dziećmi w szpitalu. Powodem koronawirus

Świat
Kobiety wymieniły się dziećmi w szpitalu. Powodem koronawirus
PAP/EPA/STR
Kobiety tymczasowo wymieniły się dziećmi

Testy na obecność koronawirusa przeprowadzane w indyjskim stanie Sikkim wykazały, że wśród zakażonych jest 2-latek. Wynik negatywny odnotowano z kolei u matki dziecka. Wiedząc, że opieka nad chłopcem wiąże się z dużym ryzykiem, lekarze zaproponowali zdrowej kobiecie nietypowe rozwiązanie - tymczasową wymianę pociech z inną rodziną.

Po tym jak matka 27-miesięcznego dziecka otrzymała negatywny wynik testu, lekarze zaproponowali, że jej zakażonym dzieckiem może zająć się... zakażona rodzina. W zamian kobieta przez jakiś czas miała opiekować się zdrowym 6-letnim dzieckiem.

 

"Nie miał kto się nimi zająć"

 

"Wszyscy członkowie rodziny 6-latka otrzymali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Wyjątkiem jest tylko dziecko. W efekcie nie miał kto się nim zająć. I wtedy do szpitala trafiła kobieta z zakażonym dzieckiem" - poinformowali w oświadczeniu lekarze ze szpitala STNM w Gangtok.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]

 

Matki zgodziły się na tymczasową wymianę dzieci. Ostatecznie doszło do tego w piątek rano. 27-miesięczne dziecko wraz z "nową rodziną" przebywa na izolowanym oddziale w szpitalu. Z kolei zdrowa matka i 6-latek przechodzą kwarantannę budynku szkoły dla dziewcząt w Gangtok.

 

Według danych indyjskiego ministerstwa zdrowia od początku wybuchu pandemii w kraju odnotowano ponad 332 tys. przypadków zakażeń, zmarło 9 tys. 520 osób. Tylko w ciągu ostatniej doby odnotowano 11 tys. 502 zakażeń (w sobotę padł rekord - 11 929 nowych przypadków - red.). Indie w statystyce krajów z największą liczbą zakażonych znajdują się na czwartym miejscu - za USA, Brazylią i Rosją. Ze statystyk wynika, że 169 tys. osób wyzdrowiało.

bas/luq/ India Today
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie