Żalek: nie wiem, za które słowa miałbym przepraszać

Polska
Żalek: nie wiem, za które słowa miałbym przepraszać
Polsat News
Jacek Żalek w "Debacie Dnia": chodzi o bardzo szkodzącą rodzinie ideologię gender

- Nie wiem, za które słowa miałbym przepraszać. Powiedziałem, że LGBT to ideologia, a nie ludzie. Nikomu nie odbierałem godności osoby ludzkiej - powiedział w "Debacie Dnia" Polsat News Jacek Żalek (Porozumienie), komentując swoją niedawną, szeroko komentowaną wypowiedź. Jak dodał, "chodzi o bardzo szkodzącą rodzinie ideologię gender, LGBT, która zatacza coraz szersze kręgi wokół Polski".

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Żalek komentował swoją piątkową wypowiedź w TVN24, gdy powiedział: "LGBT to nie są ludzie. To ideologia". Po tym stwierdzeniu polityk został wyproszony z programu, w którym uczestniczył zdalnie. 

 

- Komentowałem wpis ministra Brudzińskiego, mówiłem, że stwierdzenie iż Polska jest piękna bez LGBT, należy rozumieć w kontekście ideologii LGBT. Nie chodzi o ludzi, chodzi o bardzo szkodzącą rodzinie ideologię gender, LGBT, która zatacza coraz szersze kręgi wokół Polski - ocenił Żalek w Polsat News.

 

ZOBACZ: "Słowa Żalka w pełni się bronią"; "słowa Czarnka nie powinny paść". Gowin o wypowiedziach nt. LGBT

 

Przekonywał, że "ideologia LGBT jest próbą wywołania z jednej strony obyczajowej rewolucji, z drugiej strony próbą szkodzenia Polsce poprzez podmywanie podwalin polskiej rodziny - wspólnoty chronionej przez polskie prawo, która ma zabezpieczać najbiedniejszych, czyli dzieci".

 

"Ja pana proszę, niech pan przeprosi"

 

Inny z zaproszonych do programu gości, Dariusz Wieczorek z SLD, stwierdził, że "te słowa absolutnie nie powinny paść".

 

- Apeluję do pana rozsądku, odpowiedzialności. Każdy ma prawo popełnić błąd, powiedzieć coś, czego nie miał na myśli, ale wystarczy jedno krótkie słowo: przepraszam. To załatwi wszystko. Ja pana proszę, niech pan przeprosi wszystkie Polki i Polaków, których pan tymi słowami obraził. Nie potrzebujemy dziś w Polsce konfliktu ideologicznego - powiedział.

 

- Nie wiem za które słowa miałbym przepraszać - odparł Żalek i kontynuował: - To chyba oczywiste, że LGBT to nowa ideologia. Ja powiedziałem, że LGBT to ideologia, a nie ludzie. Nikomu nie odbierałem godności osoby ludzkiej.

 

ZOBACZ: Żalek został zapytany o swoje słowa nt. LGBT. "To była oczywista wypowiedź"

 

"Wprowadzano podręczniki przepojone programem gender"

 

- Chciałabym przypomnieć szanownym panom, że w 2012 i 2013 r. próbowano i wprowadzano do szkół podręczniki przepojone programem gender. Głównie etapami seksualizacji małych dzieci. Działo się to przy akceptacji ówczesnego Ministerstwa Edukacji - stwierdziła Anna Milczanowska (PiS).

 

Z kolei Sławomir Mentzen z Konfederacji ocenił, że "lewica od kilku dni walczy z chochołem".

 

- Nikt nie uważa, że homoseksualiści nie są ludźmi. Katolicy, prawica od dawna powtarzają, że każdemu należy się przyrodzona godność ludzka. Jest całkowicie oczywiste, że poseł Żalek nie powiedział iż LGBT to nie są ludzie. To strasznie podła, wstrętna manipulacja - przekazał. 

 

ZOBACZ: Prezydent o LGBT: próbuje nam się wmówić, że to ludzie, a to ideologia

 

Przyznał, że "ideologia LGBT istnieje, jej zwolennicy mają swoją flagę, swoje systemy wartości, swoje tematy tabu, to jest pełnokrwista bardzo agresywna i bardzo szkodliwa ideologia".

 

WIDEO: fragment programu "Debata Dnia" 

W jego ocenie nie ulega też wątpliwości, że temat został wrzucony w kampanii wyborczej. - Cała sztuka polega na tym, by w kampanii tak narzucić linię podziału, by po mojej stronie znalazło się więcej ludzi. To się PiS udało - przekonywał.

 

Żalek: w Hiszpanii osoby, które mówią o rodzinie, są karane

 

Gdy ponownie Grzegorz Jankowski oddał głos Żalkowi, polityk powiedział, że "dwa lata temu w Hiszpanii lewica doszła do władzy i dwa lata później ta ideologia powoduje takie spustoszenie, że osoby, które mówią o rodzinie, są karane".

 

ZOBACZ: Lewica składa wnioski do komisji etyki i PE. Chodzi o słowa Czarnka, Żalka i Brudzińskiego

 

 

- To też jest kraj katolicki. Regionalnie wprowadzono tam obowiązek nauczania w szkołach gender. To zagrożenie jest realne - mówił.

 

Dariusz Wieczorek z SLD odparł, że "nie chce się do tak piramidalnych bzdur odnosić".

 

- Chcę wszystkim oświadczyć, że nie ma żadnej ideologii LGBT, tak jak nie ma ideologii grubych, chudych, czy rudych. Chodzi o o to, by wszyscy w Polsce mieli równe prawa - przekazał.

 

ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie