Turyści znaleźli ciało pod Zawratem. Niedaleko leżało kolejne

Polska
Turyści znaleźli ciało pod Zawratem. Niedaleko leżało kolejne
Wikimedia Commons/Jerzy Opioła/CC BY-SA 4.0
Ratownicy na razie nie ujawniają szczegółów zdarzenia

Pod Zawratem w Tatrach przypadkowi turyści odnaleźli w sobotę rano ciało. Ratownicy TOPR na miejsce udali się śmigłowcem – poinformował ratownik dyżurny Krzysztof Długopolski. Gdy ratownicy dotarli pod Zawrat znaleźli drugie ciało. Turyści spadli Zawratowym Żlebem najprawdopodobniej w piątek w godzinach nocnych lub sobotę nad ranem – oceniają ratownicy TOPR.

W Zawratowym Żlebie odnaleziono porozrzucane rzeczy turystów. Na ciało pierwszej ofiary wypadku natrafili przypadkowi turyści w sobotę rano i powiadomili TOPR. Na miejsce ratownicy udali się na pokładzie śmigłowca. Wówczas odnaleziono kolejne ciało. Zmarli to kobieta i mężczyzna.

 

ZOBACZ: Tragiczny wypadek na Rysach. Turysta spadł w przepaść

 

W ostatnich dniach w Tatrach jest wyjątkowo niebezpiecznie. W piątek doszło do serii wypadków. Do najpoważniejszych na Rysach i w rejonie Krzyżnego, gdzie turyści poślizgnęli się na zmrożonych płatach śniegu i spadli w dół doznając groźnych obrażeń. Kolejne akcje ratownicy prowadzili w Dolinie Pięciu Stawów Polskich i Rusinowej Polany.

 

W trakcie długiego czerwcowego weekendu w Tatrach wypoczywa bardzo wielu turystów. Słoneczna i ciepła pogoda zachęca do górskich wypraw, jednak wysoko w górach panują jeszcze warunki zimowe. Na szlakach w miejscach zacienionych i żlebach leżą płaty zmrożonego śniegu. Wejście w taki teren bez odpowiedniego sprzętu, jak raki czy czekan, grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem.

bas/ PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie