Tragiczny wypadek na Rysach. Turysta spadł w przepaść

Świat
Tragiczny wypadek na Rysach. Turysta spadł w przepaść
Pixabay/DzidekLasek
Wieczorem słowaccy ratownicy dotarli do ciała 56-latka w Dolinie Ciężkiej i przetransportowali je na pokładzie śmigłowca na stronę słowacką

Do tragicznego wypadku polskiego turysty doszło na najwyższym szczycie w Polsce – Rysach. Mężczyzna spadł w przepaść na słowacką stronę szczytu, ponosząc śmierć na miejscu – poinformowali we wtorek słowaccy ratownicy górscy na swojej stronie internetowej.

W poniedziałek po południu ratownicy Horskiej Zachrannej Służby zostali poinformowani przez swoich kolegów z TOPR o wypadku Polaka. Wieczorem słowaccy ratownicy dotarli do ciała 56-latka w Dolinie Ciężkiej i przetransportowali je na pokładzie śmigłowca na stronę słowacką.

 

ZOBACZ: Zabezpieczeni przed koronawirusem zabrali zwłoki turysty spod szczytu w Tatrach Wysokich

 

Ratownicy ocenili, że najprawdopodobniej mężczyzna poślizgnął się na zmrożonym śniegu i upadł z dużej wysokości.

 

W wyższych partiach Tatr, w szczególności w żlebach i miejscach zacienionych zalega jeszcze spora warstwa zmrożonego śniegu. Poruszanie się w takich warunkach, wymaga doświadczenia w zimowej turystyce górskiej, posiadania odpowiedniego sprzętu ja raki, czekan oraz kask) oraz umiejętności posługiwania się nim – informują służby Tatrzańskiego Parku Narodowego. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie