Koronawirus w Sekretariacie KEP. Zakażonych pięć sióstr

Polska
Koronawirus w Sekretariacie KEP. Zakażonych pięć sióstr
Wikimedia Commons/Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl
Pięć sióstr mieszkających w sekretariacie KEP zakażonych koronawirusem

Testy potwierdziły obecność koronawirusa u pięciu sióstr mieszkających w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski - poinformował w piątek rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik. Zaznaczył, że u pracowników Sekretariatu KEP nie potwierdzono zakażenia.

Ks. Rytel-Adrianik podkreślił w oświadczeniu, że "siostry pozostają w stałym kontakcie z Inspekcją Sanitarną". "Wypełniamy zalecenia służb sanitarnych" - zapewnił.

 

ZOBACZ: Wyzdrowiało prawie 14 tysięcy chorych. Nowe przypadki koronawirusa w Polsce, zakażeni nadal umierają

 

Rzecznik Episkopatu poinformował także o przebiegu sytuacji związanej z kwarantanną i wykryciem koronawirusa u mieszkańców Sekretariatu KEP. "8 czerwca Sekretariat KEP został poinformowany przez Sanepid, że jeden z interesantów, który był w Sekretariacie KEP 2 czerwca ma wynik pozytywny na COVID-19. W związku z tym Sekretariat KEP natychmiast podjął działania przewidziane zarządzeniami służb sanitarnych, w tym została wprowadzona kwarantanna".

 

Jak zaznaczył, "Inspekcja Sanitarna zrobiła badania na obecność koronawirusa u mieszkańców Sekretariatu KEP oraz pracowników, którzy mieli kontakt z interesantem". "Wyniki badań przekazane 12 czerwca nie stwierdziły koronawirusa u pracowników Sekretariatu KEP, którzy mieli kontakt z tym interesantem, ale stwierdzono koronawirusa u pięciu sióstr mieszkających w Sekretariacie KEP" - dodał.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie