"Kłuła w oczy katolików". Bielan o "Tęczowym disco" przed Pałacem Prezydenckim

Polska
"Kłuła w oczy katolików". Bielan o "Tęczowym disco" przed Pałacem Prezydenckim
Polsat News
Rzecznik sztabu Andrzeja Dudy był gościem Tomasza Machały w "Graffiti".

Organizowanie tego rodzaju imprez w święto, które dla większości Polaków jest bardzo ważne jest czymś niestosownym. Rozumiem, że środowiska Lewicowe mają potrzebę ekspresji, ale nie widzę powodów, by taką formą ekspresji kłuć w oczy katolików - mówił o "Tęczowym disco" w "Graffiti" Adam Bielan, rzecznik sztabu Andrzeja Dudy.

- Trzaskowski publicznie mówił o tym, że chciałby być pierwszym prezydentem stolicy, który udzieli ślubu parze homoseksualnej. To postulat sprzeczny z polską konstytucją - zwrócił uwagę gość Polsat News.

 

Dodał, że kandydat KO na prezydenta chce "w wielu miejscach zmieniać konstytucję". Zapewnił, że sztab Andrzeja Dudy dołoży wszelki starań, by Trzaskowski dotrzymał obietnicy z 2018 r. i pozostał prezydentem stolicy. 

 

ZOBACZ: "Rafał, chodź na solo. Pogadamy o Polsce". Lider ludowców zaprasza do debaty

 

- Rafał Trzaskowski wielokrotnie demonstrował w koszulce z napisem "Konstytucja", ale w wielu sprawach chce zmieniać tę konstytucję, którą tworzyła w większości lewica. To pokazuje ekstremizm - ocenił gość "Graffiti".

 

Wideo: Adam Bielan przyznał, że jego obóz spotyka się z "falą hejtu" ze strony Platformy Obywatelskiej

  

Czwartkowe wydarzenie przed Pałacem Prezydenckim komentował także Paweł Rabiej, wiceprezydent stolicy. "Prawicowi działacze szykują dziś w Warszawie prowokację »Tęczowe disco pod pałacem«, by skompromitować społeczność LGBT" - napisał na Twitterze. 

 

 

Tomasz Machała pytał o poglądy prezydenta Dudy. - Andrzej Duda zebrał je wszystkie w jednym dokumencie, "Karcie rodziny". Pan prezydent zawetowałby ustawę o związkach partnerskich, ustawę o małżeństwach homoseksualnych i tym bardziej zawetowałbym ustawę o adopcji dzieci przez pary homoseksualne - zapewnił rzecznik sztabu Dudy. 

 

"Czym innym prawa, a czym innym przywileje"

 

Na uwagę prowadzącego, że w takim razie Andrzej Duda nie będzie prezydentem wszystkich Polaków, jak zapewniał w kampanii wyborczej, Bielan odparł, że "czym innym są prawa do odmienności seksualnej, a czym innym są przywileje z zawarciem związku małżeńskiego". 

 

 

- Zbigniew Boniek jest od wielu lat zaangażowany politycznie. Uważam, że prezes PZPN nie powinien tego robić. Jest bardzo niekonsekwentny, bo pisał rok temu, żeby nie straszyć dzieci LGBT, tylko przygotować im program związany ze sportem - mówił szef sztabu Andrzeja Dudy pytany o wpis Bońka na Twitterze, który zaapelował, żeby Bielan go nie straszył "żadnym LGBT".

 

Hejt PO i "fake newsy" Reutersa

 

- Absolutnie potępiam przejawy fizycznej agresji. Jeżeli ktoś przychodzi zakłócać czyjś wiec, to oczywiście musi się liczyć z tym, że inne osoby nie będą chciały słuchać naszego kandydata, ale potępiam agresję, szczególnie wobec kobiet - mówił Bielan pytany o incydent w Wieluniu. 

 

W trakcie środowego spotkania prezydenta z wyborcami w Wieluniu, Andrzejowi Dudzie przyznano tytuł honorowego obywatela tego miasta. Z decyzją tamtejszej Rady Miasta nie zgadzała się jednak część obecnych tam osób. W kuluarach doszło do incydentu.

 

Jak dodał, obóz Zjednoczonej Prawicy "spotyka się ze zorganizowaną falą hejtu, która jest związana z PO".

 

"Fort Trump prawdopodobnie upadł" - informował Reuters. Według agencji projekt z 2018 r., zakładający nazwanie bazy amerykańskich wojsk w Polsce na cześć prezydenta Donalda Trumpa miał nie przetrwać negocjacji o finansowanie i rozmieszczenie żołnierzy. Sprawę skomentowała na Twitterze Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce.

 

- Reuters kilka dni wcześniej podał zupełnie inną informację mówiącą, że wojska USA są wycofywane z Niemiec i trafią do Polski. Później mieliśmy tę dziwną wrzutkę korespondentki w Warszawie, która wczoraj została opisana jako "fake news" przez ambasador. To powinno zamknąć remat. Mam nadzieję, że Reuters nie będzie tego rodzaju "fake newsów", wrzutek więcej publikować - dodał Bielan.

 

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj.

msl/ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie