Szamotanina w kuluarach. Incydent podczas wiecu prezydenta w Wieluniu.

Polska
Szamotanina w kuluarach. Incydent podczas wiecu prezydenta w Wieluniu.
TT
Incydent podczas spotkania prezydenta w Wieluniu

W trakcie środowego spotkania prezydenta z wyborcami w Wieluniu, Andrzejowi Dudzie przyznano tytuł honorowego obywatela tego miasta. Z decyzją tamtejszej Rady Miasta nie zgadzała się jednak część obecnych tam osób. W kuluarach doszło do incydentu.

Chodzi o zdarzenie, z którego film opublikował w internecie inny z kandydatów na prezydenta, Robert Biedroń. Na krótkim nagraniu widać, jak jeden z mężczyzn zaatakował kobietę (szarpiąc ją za włosy), która uczestniczyła w protestach przeciwko Andrzejowi Dudzie. 

 

ZOBACZ: "Ja nie mówię, że wszystko jest idealnie". Prezydent rozmawiał z rozczarowanym wyborcą

 

Uwaga: wideo zawiera słowa wulgarne.

Wcześniej prezydent Andrzej Duda podkreślał rolę Wielunia w najnowszej historii Polski. - Tutaj, w Wieluniu, poprzez pielęgnowanie pamięci historycznej o tym, jak rozpoczęła się II wojna światowa, realizujecie niezwykle ważne dzieło pamięci, które stanowi istotny element budowania polskiego państwa i naszej tożsamości - mówił Duda. Podczas przemowy zaznaczył, że "ubiega się o ponowny wybór po to, aby rodzina była chroniona jeszcze lepiej".

 

- Także przez ochronę przed ideologiami, które są wrogie rodzinie, chcą tradycyjną rodzinę zmienić, wykrzywić, chcą budować inny świat, sprzeczny z naszymi tradycjami - tłumaczył prezydent.

 

ZOBACZ: Bartłomiej Misiewicz: "Areszt to czyściec, nie możesz nic zrobić. Wielu traci nadzieję" [WYWIAD]

mf/ml/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!