Zebra w lesie pod Elblągiem. "Bardzo szybko ociepla nam się klimat" [ZDJĘCIA]

Polska
Zebra w lesie pod Elblągiem. "Bardzo szybko ociepla nam się klimat" [ZDJĘCIA]
Twitter/Lasy Państwowe
Zebra w lesie. Uciekła z mini zoo.

Leśnicy natrafili na zebrę na Mierzei Wiślanej - informują Lasy Państwowe. Zwierzę biegało na terenie Nadleśnictwa Elbląg. Jak się okazało, uciekło z mini zoo. Na szczęście udało się ją bezpiecznie schwytać i odstawić na miejsce.

"Bardzo szybko ociepla nam się klimat. Tę zebrę leśnicy spotkali dziś hasającą po leśnictwie Jantar na Mierzei Wiślanej" - poinformowały Lasy Państwowe. 

 

Twitter/Lasy Państwowe

ZOBACZ: Podpalał lasy i trawy. 37-latek nie ujawnił powodów wzniecania pożarów

 

"Jak widzicie, kiedy obiecujemy w lesie przygody, nie żartujemy! Serio, Zebra uciekła z mini zoo, udało się ją bezpiecznie schwytać i odstawić" - dodano. 

 

Twitter/Lasy Państwowe

 

Pracownicy nadleśnictwa nawiązani do filmu pt. "Madagaskar" i żartowali, że "znalazł się Martin", czyli zebra, która uciekła z zoo w poszukiwaniu szczęścia na wolności. "Szukamy jeszcze Alexa i pingwinów" - napisali leśnicy.

 

Dodali, że nietypowy gość, który odwiedził Nadleśnictwo Elbląg i wzbudził niebywałą sensację.

 

"Nowy gatunek"

 

"To, że klimat się ociepla to już wszyscy wiemy, ale żeby aż tak szybko?!? Dziś rano w leśnictwie Jantar pojawił się nowy gatunek! Tak to ZEBRA!!!!!" - żartowali autorzy facebookowego wpisu. 

 

 

"Jak widać na zdjęciach, lasy Nadleśnictwa Elbląg, na Mierzei Wiślanej przypadły jej do gustu, a zapach borówek zachęcił do dłuższego spacerowania po lesie. Zebra bezpiecznie wróciła już do swojego domu, a podczas powstawania postu żadna zebra, człowiek ani las nie ucierpiał" - dodano

msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie