Zakażenie u kieleckiego dziennikarza. Miał relacjonować wiec jednego z kandydatów na prezydenta

Polska
Zakażenie u kieleckiego dziennikarza. Miał relacjonować wiec jednego z kandydatów na prezydenta
Polsat News
Wiec Rafała Trzaskowskiego w Kielcach

U jednego z dziennikarzy regionalnej redakcji "Echa Dnia" w Kielcach wykryto koronawirusa. I choć zapewniono, że wszystkie procedury i wytyczne sanepidu są wykonywane, to pojawiają się doniesienia o tym, że dziennikarz miał w ostatnim czasie relacjonować spotkanie wyborcze Rafała Trzaskowskiego.

Do całej sprawy odniosła się redakcja "Echa Dnia". "Informujemy, że jeden z pracowników redakcji Echa Dnia w Kielcach w badaniu na obecność wirusa COVID-19, w dniu 9 czerwca 2020 roku w godzinach popołudniowych uzyskał pozytywny wynik testu. Pracownik jest odizolowany, zostały wobec niego zastosowane obowiązujące przepisy Sanepidu" - przekazano w oświadczeniu.

 

Zapewniono, że "wszystkie osoby z redakcji, które w ostatnich dniach miały kontakt z zakażonym, jak również budynek redakcji są objęte procedurami Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Ściśle współpracujemy z Sanepidem i stosujemy się do przekazywanych zaleceń".

 

ZOBACZ: Koronawirus w żłobku w Radomiu. Zakażone czworo dzieci i niektórzy rodzice

 

Przed zakażeniem dziennikarz relacjonował wiec Trzaskowskiego?

 

Reporter miał dowiedzieć się o swoim zakażeniu w miniony wtorek. Lokalne serwisy donoszą jednak o kolejnym problemie - na profilu facebookowym "Scyzoryk się otwiera", który informuje o najważniejszych wydarzeniach z Kielc, czytamy, że dziennikarz zarażony koronawirusem jeszcze przed wykonaniem testu miał relacjonować wiec wyborczy Rafała Trzaskowskiego.

 

Do spotkania na Placu Artystów miał dojść w niedzielę, na dwa dni przed potwierdzeniem zarażenia. 

 

ZOBACZ: Nie żyje kolejna pielęgniarka zakażona koronawirusem

mf/ml/ "Echo Dnia"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie