Trzaskowski proponuje "arenę prezydencką". "Moim prawdziwym przeciwnikiem jest Kaczyński"

Polska
Trzaskowski proponuje "arenę prezydencką". "Moim prawdziwym przeciwnikiem jest Kaczyński"
Trzaskowski2020
Kampania Rafała Trzaskowskiego

18 dni przed wyborami prezydenckimi Rafał Trzaskowski zaproponował "jedną debatę" przed 28 czerwca. Zaapelował też o stworzenie "areny prezydenckiej".

- Proponuję arenę prezydencką, formułę, której w Polsce jeszcze nie było. Zależy mi na tym, żeby nie było ustawki i wyuczonych formułek. Wszyscy kandydaci odpowiadałyby na pytania 10 redakcji, od lewa do prawa, po trzy pytania z każdej redakcji - tłumaczył. 

 

Trzaskowski zadeklarował, że jeśli zostanie wybrany na prezydenta, co miesiąc będzie organizował konferencję prasową. - Nie tak jak prezydent Duda, który odpowiada tylko na pytania zaprzyjaźnionych dziennikarzy - stwierdził. Wcześniej Trzaskowski zaapelował o przeprowadzenie "jednej debaty" przed wyborami prezydenckimi. 

 

ZOBACZ: Kosiniak-Kamysz przerywa "na chwilę" kampanię. Wszystko z powodu pogrzebu

 

"Kaczyński jest moim prawdziwym przeciwnikiem"

 

W trakcie konferencji Trzaskowski odniósł się też do słów Jarosława Kaczyńskiego z listu do działaczy PiS, w którym przestrzegał przed "kryzysem moralnym", jaki miałby przynieść Polsce wybór kandydata Koalicji Obywatelskiej. - Kryzys moralny? O tym mówi osoba, która nazywa Polki i Polaków hołotą... Jarosław Kaczyński - który jest moim prawdziwym przeciwnikiem - wpadł w panikę i pisze listy. Ale proszę nie dzielić Polaków, zapewniam Kaczyńskiego, że jego rodzina jest tak samo ważna jak moja - ocenił.

 

Trzaskowski zaapelował o "elementarny szacunek" do pozostałych kandydatów. 

 

ZOBACZ: Prezydent Duda podpisał Kartę Rodziny. Padły słowa o "obcej ideologii LGBT"

 

Kandydat Koalicji Obywatelskiej po zebraniu wymaganej liczby podpisów i rejestracji swojej kandydatury w Państwowej Komisji Wyborczej rusza w kolejną część kampanii wyborczej. 

maf/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie