Pijany kierowca zajechał drogę motocyklistom. Zginął polityk PSL

Polska
Pijany kierowca zajechał drogę motocyklistom. Zginął polityk PSL
Facebook
Marian Pietraś zginął w wieku 64 lat

"Był człowiekiem bardzo zaangażowanym w życie społeczne i samorządowe naszego regionu, zawsze pomocny, oddany społeczeństwu" - takimi słowami pracownicy Starostwa Powiatowego w Lublinie  żegnają Mariana Pietrasia. Radny zmarł po tragicznym wypadku. Sprawcą był pijany kierowca, mężczyzna miał 4 promile alkoholu w organizmie.

W sobotę przed południem w miejscowości Krępa Kościelna (woj. mazowieckie) kierujący Fiatem Cinquecento wjechał do rowu. Podczas próby wydostania się zajechał drogę dwóm motocyklistom. Jednym z nich był Marian Pietraś. Radny zderzył się z autem.

 

Drugi motocyklista przewrócił się na jezdnię. Kierowcą samochodu był mieszkaniec powiatu lipskiego. Mężczyzna był pijany, miał w organizmie 4 promile alkoholu.

 

ZOBACZ: Pijany ojciec uciekał przed policją na motorowerze. Wiózł 4-letniego syna

 

Radny powiatu lubelskiego trafił do szpitala w Radomiu. Stan mężczyzny był poważny. W nocy z soboty na niedzielę Marian Pietraś zmarł. Drugi motocyklista po przebadaniu przez lekarzy wrócił do domu. 

 

Tymczasowy areszt

 

- Kierowca został zatrzymany przez policję w miejscu zdarzenia. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu - mówiła polsatnews.pl Anna Czarnecka-Siczek z Prokuratury Rejonowej w Lipsku. 58-latek spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie, o jego losie zadecyduje sąd.

 

ZOBACZ: 16-latka walczy o życie. Pijany kierowca staranował auto z rodziną [NAGRANIE WYPADKU]

 

Marian Pietraś był radnym powiatu lubelskiego I, II, V i VI kadencji. Należał również do Polskiego Stronnictwa Ludowego. W Niedrzwicy Dużej (woj. lubelskie) prowadził swoje przedsiębiorstwo. Zginął w wieku 64 lat.

 

 

"Pogrzeb Pana Mariana Pietrasia odbędzie się w piątek, tj. 12.06.2020 r. o godz. 13:00 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Niedrzwicy Dużej" - poinformowało Starostwo Powiatowe w Lublinie .

 

ms/prz/luq/ dziennikwschodni.pl, kurierlubelski.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie