Koronawirus w Muzeum Narodowym. Zamknięto Gmach Główny

Polska
Koronawirus w Muzeum Narodowym. Zamknięto Gmach Główny
Google Street View
Gmach Główny Muzeum Narodowego w Krakowie.

Sześciu pracowników działu technicznego Muzeum Narodowego w Krakowie zostało zarażonych koronawirusem, mają pozytywne wyniki testów - powiedziała we wtorek Katarzyna Bik z MNK. Jak zapewniła, osoby te nie miały żadnego kontaktu ze zwiedzającymi.

U dziewięciorga pracowników testy dały wyniki negatywne, ale nie są jeszcze znane wyniki badań 11 innych osób. W środę Gmach Główny MNK zostanie zdezynfekowany.

 

Po konsultacji z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego dyrekcja MNK zdecydowała o zamknięciu Gmachu Głównego, w którym mieści się dział techniczny.

 

ZOBACZ: Poseł Porozumienia krytykuje ministra zdrowia. "Nie rozumiem jego języka"

 

- Choroba u naszych pracowników ma lekki przebieg. Wszystkie te osoby zostały odsunięte od pracy lub skierowane do pracy zdalnej - powiedziała Katarzyna Bik. - Żadna z nich nie miała kontaktu z publicznością - podkreśliła.

 

 

Złagodzenie obostrzeń

 

Po złagodzeniu obostrzeń związanych z pandemią Muzeum Narodowe w Krakowie stopniowo otwierało swoje oddziały. Gmach Główny został udostępniony publiczności od 16 maja, gdzie widzowie mogli oglądać wystawę "Cud światła", na której pokazywane są średniowieczne polskie witraże.

 

Ze względu na wciąż obowiązujące obostrzenia sanitarne zwiedzanie muzeum jest możliwe tylko z zasłoniętą twarzą. Na wystawie może znajdować się maksymalnie 35 widzów. Przy wejściu do gmachu MNK są dozowniki z płynem odkażającym ręce do obowiązkowego stosowania przez wszystkie osoby. Codziennie w godz. 12:00 - 12:30 oraz 14:30 - 15:00 obowiązywały przerwy techniczne z powodu wentylacji i dezynfekcji sal.

msl/bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie