Nowy sondaż CBOS: prezydent Duda o krok od wygranej w I turze

Polska
Nowy sondaż CBOS: prezydent Duda o krok od wygranej w I turze
TT: Duda2020
Kampania Andrzeja Dudy

Dwadzieścia dni przed wyborami prezydenckimi poznaliśmy wyniki sondażu, jaki przeprowadził instytut CBOS. Z badania wynika, że Andrzej Duda ma szansę wygrać wybory 28 czerwca już w pierwszej turze.

Sondaż wskazuje, że głos na urzędującego prezydenta chce oddać 48,6 procent badanych. Na drugim miejscu uplasował się Rafał Trzaskowski (kandydat Koalicji Obywatelskiej), który cieszy się poparciem 16,2 proc. pytanych, podium zaś zamyka Szymon Hołownia (bezpartyjny), ostatni kandydat, który przekracza w tym sondażu próg 10 procent (dokładnie 10,7 proc.). 

 

ZOBACZ: Komorowski o Dudzie: Jest słaby, niedojrzały, także jako mężczyzna

 

Szanse innych kandydatów maleją

 

Kolejni kandydaci zostają w tyle. Na Władysława Kosiniaka-Kamysza, prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego chce zagłosować 4,3 procent badanych, na Krzysztofa Bosaka z Konfederacji niewiele mniej, bo 4,2 proc., a na Roberta Biedronia (Lewica) 1,8 proc. Pozostali kandydaci uzyskali poparcie na poziomie błędu statystycznego. 

 

ZOBACZ: Terlecki: Trzaskowski odrobił straty dzięki Gowinowi

 

Co dziesiąty wyborca (10,7 proc. badanych) nie wie, na kogo odda swój głos, a 2,7 proc. pytanych odmówiło odpowiedzi na to pytanie. 

 

Sondaż przeprowadzono pod koniec ubiegłego tygodnia.

 

 

maf/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie