Ukradziono głowę Freddiego Mercury'ego. "Chciał ją wynieść pod pachą"

Polska
Ukradziono głowę Freddiego Mercury'ego. "Chciał ją wynieść pod pachą"
Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach
Do próby kradzieży głowy figury Freddiego Mercury'ego - wokalisty zespołu Queen - doszło w Gabinecie Figur Woskowych w Międzyzdrojach

Do nietypowej próby kradzieży doszło w Gabinecie Figur Woskowych w Międzyzdrojach. Złodziej postanowił zabrać ze sobą... głowę Freddiego Mercury'ego. - Owinął ją w białą koszulę ściągniętą z płotu Kargula i Pawlaka. Chciał ją wynieść "pod pachą" - mówi w rozmowie z polsatnews.pl Milena Kołaszewska, jedna z pracownic Gabinetu.

O tym, że wokalista grupy Queen nie ma głowy obsługa Gabinetu dowiedziała się w czwartek około 18:00, tuż przed zamknięciem.


- Stwierdziliśmy, że została skradziona. W piątek od 9:00 przeglądaliśmy monitoring - relacjonuje.

 

ZOBACZ: Ukradł pióro z pomnika kryptologa, który złamał szyfr Enigmy


Złodzieja udało się namierzyć. - To był samotny zwiedzający, około 30 lat. Na wideo widzieliśmy, jak szarpał się z figurą, by odczepić od niej głowę - opisuje Kołaszewska.

 

Głowę ukrył w koszuli


Mężczyzna, by zakamuflować "zdobycz", sięgnął po białą koszulę wiszącą na słynnym płocie dzielącym postaci Kargula i Pawlaka.


- Zmierzał w kierunku wyjścia, ale gdy zobaczył, że stoją tam nasi pracownicy, zdezorientowany cofnął się i szukał miejsca, gdzie ukryć głowę - dodaje pracownica.

 

ZOBACZ: "Domowe rozgrywki": pizza, zazdrość i sąsiedzi - Czechoscy w nowym domu


Koniec końców, Freddiego porzucił w Gabinecie, za figurą Shreka.

 

Ponad 110 postaci

 

Rzeźba Mercurego jest jednym z najstarszych eksponatów Gabinetu Figur Woskowych w Międzyzdrojach. Miejsce działa od 1998 roku. Obecnie, zwiedzający mogą podziwiać 110 postaci naturalnej wielkości: aktorów, piosenkarzy, polityków, malarzy, postaci z księgi rekordów Guinessa oraz bohaterów z bajek i baśni.

ac/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie