Kiedy wrócą loty zagraniczne? Bilety kupisz na czerwiec

Polska
Kiedy wrócą loty zagraniczne? Bilety kupisz na czerwiec
Polsat News
Połączenia lotnicze z/do Polski są wstrzymane do 6 czerwca br.

Z pewnością wiele osób czeka na tę datę, ale oficjalnie rząd nie potwierdził jeszcze, kiedy zostaną wznowione loty międzynarodowe. Jak dowiedział się nieoficjalnie polsatnews.pl, w Kancelarii Premiera rozważana jest data 20 czerwca. Z kolei na stronach Polskich Linii Lotniczych oferowane są bilety na loty zagraniczne w czerwcu.

Od poniedziałku przywracany jest krajowy pasażerski ruch lotniczy. Pierwsze rejsy tego dnia uruchomiły PLL LOT, które latają do ośmiu miast - z Warszawy do Gdańska, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz z Krakowa do Gdańska. Nie ma jeszcze daty wznowienia ruchu międzynarodowego. Połączenia lotnicze z/do Polski są wstrzymane do jutra - 6 czerwca br. Z informacji portalu polsatnews.pl wynika, że rozporządzenie dotyczące wstrzymania lotów zostanie wydłużone do 16 czerwca. Nie oznacza to jednak, że to ostateczna data obowiązywania zakazu - być może będzie on jeszcze wydłużony.

 

"Trafna opinia"

 

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała pytany w Radiu Plus, kiedy wznowione zostaną międzynarodowe połączenia lotnicze odparł, że władze nie są w stanie przesądzić dokładnej daty odmrożenia lotów międzynarodowych. Na pytanie, czy wznowienie tych połączeń jest bardziej prawdopodobne na początku lipca stwierdził, że opinia ta jest trafna.

 

ZOBACZ: Wracają loty krajowe. Pierwszy samolot poleci do Szczecina

 

Wiceminister zwrócił też uwagę, że decyzję o wznowieniu tych lotów warunkuje m.in. pozytywna weryfikacja funkcjonowania lotów krajowych, analiza sytuacji epidemicznej w Polsce i innych krajach oraz kwestia wzajemności i zniesienia kontroli granicznych.

 

- Te czynniki mogą zejść się w czerwcu, ale jest jeszcze dwutygodniowy cykl rozporządzeń Rady Ministrów. Pewnie mniej więcej z dwutygodniowym wyprzedzeniem będziemy tę datę podawać - zaznaczył Horała.

 

Samloty polecą wcześniej?

 

Jak nieoficjalnie dowiedział się polsatnews.pl w Kancelarii Premiera rozważana jest też data wznowienia lotów międzynarodowych 20 czerwca. 

 

ZOBACZ: Lufthansa przywraca część połączeń z Polski. Znamy szczegóły

 

Chociaż oficjalnej daty wznowienia międzynarodowych lotów jeszcze nie ma, to na stronach Polskich Linii Lotniczych można kupić bilety na loty zagraniczne. LOT jednocześnie informuje, że "międzynarodowe rejsy zaplanowane do 19 czerwca 2020 zostały odwołane".

 

Nie wiadomo, czy ruch miałby otworzyć się na loty do wybranych krajów UE, czy całej wspólnoty.

 

Tymczasem w ofercie PLL LOT są bilety na 20 czerwca m.in. na trasach Warszawa - Praga (Czechy), Warszawa-Berlin (Niemcy), Warszaw-Londyn (Wielka Brytania), Warszawa- Zurych (Szwajcaria), Warszawa- Ryga (Łotwa). 

 

Z Lufthansą od lipca

 

W lipcu pasażerowie Lufthansa Group będą mogli udać się w podróż do Frankfurtu i Monachium z pięciu polskich lotnisk - poinformowała w piątek spółka. W sumie będzie to 59 cotygodniowych rejsów: m.in. z Warszawy i Krakowa 14 cotygodniowych połączeń do Frankfurtu oraz 5 rejsów w tygodniu do Monachium.

 

ZOBACZ: Lufthansa wkrótce wznowi loty do ciepłych krajów

 

Ponadto, Lufthansa Group uruchomi także 7 cotygodniowych przelotów z Wrocławia i Poznania do Frankfurtu oraz 5 połączeń między Gdańskiem a Monachium. Pasażerowie z Krakowa będą mogli również udać się w podróż do Dusseldorfu dzięki 2 cotygodniowym przelotom oferowanym przez należącą do Lufthansa Group linię Eurowings. Jak dodano, oznacza to w sumie 59 cotygodniowych rejsów z Polski.

 

W nadchodzących tygodniach i miesiącach linie lotnicze należące do Lufthansa Group rozszerzą swoją ofertę. Dotyczy to zarówno połączeń krótkiego zasięgu, jak i rejsów długodystansowych.

 

Do Lufthansa Group należą m.in. Austrian Airlines, SWISS, Eurowings, Brussels Airlines.

pgo/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie