Zmiany w Platformie. Eksperci zamiast partyjnych działaczy

Polska
Zmiany w Platformie. Eksperci zamiast partyjnych działaczy
PAP/Radek Pietruszka
Platforma Obywatelska postanowiła ulepszyć swoje kadry

Władze Platformy Obywatelskiej wzmacniają korpus specjalistów pracujących dla partii - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

Gazeta wskazuje, że po kampanii prezydenckiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej centrala Platformy postanowiła ulepszyć swoje kadry. Powoli odsuwani są działacze partyjni, których pomysły okazały się nietrafione, a na ich miejsce wchodzą specjaliści niekoniecznie należący do partii - czytamy w "Rz".

 

ZOBACZ: Trzaskowski o nowej solidarności. "Koniec walki plemiennej"

 

- Rozpoczęliśmy restrukturyzację naszego biura krajowego partii - mówi cytowany przez gazetę sekretarz generalny PO poseł Marcin Kierwiński. "Staramy się, by znaleźli się tam eksperci nie tylko ze świata polityki, ale również bezpartyjne osoby zajmujące się innymi dziedzinami" - dodaje.

 

"Rzeczpospolita" podaje, że do centrali partii przychodzą więc specjaliści m.in. od marketingu, kontaktów z prasą czy budowy wizerunku. Zwraca uwagę, że w przeciwieństwie do działaczy, którzy pełnili swe funkcje społecznie, są oni zatrudniani w centrali Platformy i ich jedynym pracodawcą jest partia.

 

Zmiana działań sztabu wyborczego Trzaskowskiego

 

Taka forma zatrudnienia - jak czytamy w "Rz" - ma być również zabezpieczeniem przed efektami zmiany władz partyjnych. Gazeta wyjaśnia, że nowy przewodniczący zazwyczaj dobiera sobie nowych współpracowników, przez co wiele projektów realizowanych przez poprzednią ekipę trafia do kosza.

 

ZOBACZ: Leszek Miller: jeżeli w II turze będzie Rafał Trzaskowski, to zagłosuję na niego

 

Zdaniem "Rz" apolityczny korpus miałby za zadanie zapewnić ciągłość prac nad poszczególnymi zadaniami. - W PO mamy oczywiście specjalistów i ekspertów związanych z naszą partią, ale dzięki nowym osobom będziemy mogli spojrzeć na pewne sprawy z innego, szerszego punktu widzenia - podkreśla poseł Kierwiński.

 

Jak wynika z informacji "Rz", wzmocnienie grupą ekspertów będzie wiązało się ze zmianą działań sztabu wyborczego nowego kandydata na prezydenta Polski Rafała Trzaskowskiego.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie