Polska zbliża się do 25 tys. zakażeń koronawirusem

Polska
Polska zbliża się do 25 tys. zakażeń koronawirusem
PAP/Marcin Obara
Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce potwierdzono 4 marca

"Mamy 139 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa" - poinformowało w czwartek rano ministerstwo zdrowia. Liczba zakażonych w Polsce wzrosła do 24 826 . Nie żyje też 2 kolejne osoby. Do tej pory z powodu Covid-19 zmarło w Polsce 1117 osób.

Resort zdrowia poinformował o 139 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (104), małopolskiego (15), wielkopolskiego (6), świętokrzyskiego (5), opolskiego (4), dolnośląskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1) i podlaskiego (1).

 

Poinformowano też o śmieci dwóch kolejnych osób - 83-letniej kobiety w szpitalu w Zgierzu i 67-letniego mężczyzny w Raciborzu. 

 

Ponad 12,2 ozdrowieńców

 

Wyzdrowiało już 12 227 osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. 

 

W porannym zestawieniu MZ podało, że z powodu koronawirusa hospitalizowanych jest 2101 osób. Osoby te nie zawsze są nosicielami koronawirusa lub są chore na COVID-19 (to wiadomo dopiero po wykonaniu testu).

 

MZ poinformowało też, że kwarantanną objętych jest 79 341 osób. 

 

 

Wirus z Chin

 

Zapalenie płuc zwane COVID-19 pojawiło się w Chinach pod koniec 2019 r. Światowa Organizacja Zdrowia 11 marca ogłosiła w związku z tą sytuacją stan pandemii.

 

ZOBACZ: Lotnisko w Pyrzowicach na europejskiej liście obszarów zagrożonych epidemią

 

Choroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W wielu przypadkach choroba kończy się śmiercią, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna bywa dla osób starszych wiekiem, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

 

prz/pgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie