Trump poprosił Melanię, by uśmiechnęła się przed kamerami. Jej reakcja podbija sieć

Świat
Trump poprosił Melanię, by uśmiechnęła się przed kamerami. Jej reakcja podbija sieć
PAP/EPA/CHRIS KLEPONIS/
Donald i Melania Trump pozowali do zdjęć przed pomnikiem św. Jana Pawła II

To nie są najlepsze dni dla Donalda Trumpa. Amerykański prezydent jest krytykowany za postawę wobec protestujących po zabójstwie George'a Floyda, m.in. za decyzję o użyciu gazu łzawiącego wobec manifestujących przed Białym Domem oraz za pozowanie do zdjęć z biblią. Teraz głośno o filmie, na którym Trump prosi żonę, by uśmiechnęła się do reporterskich obiektywów. Melania nie była zachwycona.

Trump z żoną spotkali się z mediami we wtorek tuż po tym, jak złożyli wieniec pod pomnikiem polskiego papieża przed Narodowym Sanktuarium św. Jana Pawła II w Waszyngtonie. W ten sposób para prezydencka uczciła 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły (18 maja red.).

 

Podczas pozowania do zdjęć Trump miał poprosić żonę, by uśmiechnęła się do obiektywów, ale spotkał się z chłodną reakcją. Film podbija sieć. Na Twitterze wyświetlono go już prawie 19 mln razy.

 

 

Dzień przed złożeniem kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II, w poniedziałek wieczorem Trump przyszedł pod kościół episkopalny św. Jana, położony naprzeciwko Białego Domu. Trzymał Biblię i... pozował do zdjęć.

 

PAP/EPA/SHAWN THEW

 

Spotkało to się z krytyką. Zwłaszcza dlatego, że aby zapewnić przejście dla Trumpa policja musiała rozpędzić protestujących przed Białym Domem. W tym celu użyła gazu łzawiącego.

 

ZOBACZ: Śmierć George'a Floyda. Areszt dla policjantów, którzy byli przy zatrzymaniu

 

W Waszyngtonie, tak jak i w większości amerykańskich miast, trwają antyrasistowskie i antyprezydenckie protesty, które wywołało zabójstwo przez policję w Minneapolis Afroamerykanina George'a Floyda. Trump nie wykluczył użycia wojska wobec manifestantów. W stolicy wprowadzono godzinę policyjną.

ml/luq/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie