Koronawirus nadal nam zagraża. Resort zdrowia podał nowe liczby zakażonych i zmarłych

Polska
Koronawirus nadal nam zagraża. Resort zdrowia podał nowe liczby zakażonych i zmarłych
PAP/EPA/LYNN BO BO
Kolejny raz zwiększył się bilans przypadków koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 129 nowych wykrytych przypadkach koronawirusa w Polsce. Ponadto stwierdzono 11 kolejnych zgonów na Covid-19. Oznacza to, że łączny bilans epidemii w Polsce zwiększył się do 24 395 przypadków SARS-CoV-2, w tym 1 092 osób zmarłych.

Nowe przypadki zakażeń dotyczą województw: śląskiego (56), mazowieckiego (32), małopolskiego (10), łódzkiego (8), dolnośląskiego (7), świętokrzyskiego (7), opolskiego (4), podlaskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1) oraz zachodniopomorskiego (1).

 

 

"Z przykrością informujemy o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 71-M Kędzierzyn-Koźle, 70-M, 84-K Tychy, 75-K Racibórz, 56-M Zawiercie, 48-M, 89-M, 71-M, 63-K, 55-K Warszawa, 84-K Radom. Większość osób miała choroby współistniejące" - dodał resort. 

 

 

Ponadto ze statystyk zostało odjętych pięć błędnie zaraportowanych przypadków przez wojewódzki sanepid z Łodzi. Ministerstwo Zdrowia odjęło je więc z rejestru.

 

 

Więcej zakażeń niż przed południem

 

Przed południem resort zdrowia informował o nowych 107 przypadkach koronawirusa w naszym kraju i siedmiu zgonach. Wówczas liczba zakażonych wzrosła w Polsce do 24 271, a liczba osób zmarłych do 1081. 

 

 

Epidemia w Starachowicach

 

W zakładach MAN w Starachowicach wykryto kolejny przypadek koronawirusa. 42 pracowników tego przedsiębiorstwa przebywa na kwarantannie. To kolejny starachowicki zakład pracy, w którym tli się ognisko epidemii.

 

We wtorek prezydent miasta zadecydował też o zamknięciu do 12 czerwca wszystkich szkół i przedszkoli ze względu na wykrycie zakażeń wśród uczniów.

 

ZOBACZ: Kolejny przypadek zakażenia w starachowickich zakładach MAN

 

Nowa lista laboratoriów diagnostycznych

 

Dane o ilości zakażeń w danych województwach pochodzą z Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, a te pozyskują informacje od specjalnych laboratoriów diagnostycznych wykonujących badania wykrywające zakażenie koronawirusem. Obecnie - według stanu na 1 czerwca - na liście są 142 laboratoria.

 

 

Dane resortu mówią, że na obecność koronawirusa przebadano dotąd 945 955 próbek pobranych od 862 883 osób. W ciągu minionej doby wykonano ponad 14,4 tys. testów.

wka/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie