Kolejny przypadek zakażenia w starachowickich zakładach MAN

Polska
Kolejny przypadek zakażenia w starachowickich zakładach MAN
PAP/EPA/NARONG SANGNAK
W Starachowicach rośnie liczba wykrytych przypadków zakażenia

Drugi przypadek zarażenia koronawirusem potwierdzono w zakładach MAN w Starachowicach. 42 pracowników przedsiębiorstwa przebywa na kwarantannie. To kolejny starachowicki zakład pracy, w którym tli się ognisko epidemii. We wtorek prezydent miasta zadecydował też o zamknięciu do 12 czerwca wszystkich szkół i przedszkoli ze względu na wykrycie zakażeń wśród uczniów.

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" w zakładach MAN Jan Seweryn przekazał, że w przedsiębiorstwie potwierdzono drugi przypadek zarażenia koronawirusem.

 

- Na kwarantannie przebywają 42 osoby. Zostały one wysłane do domów, bo miały, bądź mogły mieć, kontakt z zarażonymi pracownikami - podkreślił Seweryn. Dodał, że w tym momencie sytuacja jest stabilna.

 

- Jak na razie nie jest tak źle. Żeby tylko nie okazało się, że wśród osób przebywających na kwarantannie będą kolejne przypadki zarażenia. Wiemy wszyscy, jak szybko to się rozwija. Mamy przykład Animex Foods, oby u nas nie było podobnie - zaznaczył przewodniczący zakładowej Solidarności.

 

Nowe ognisko epidemii?

 

W starachowickich zakładach Animex Foods zakażenie koronawirusem potwierdzono u 74 osób, z czego 10 to pracownicy współpracujących z przedsiębiorstwem firm zewnętrznych.

 

We wtorek prezydent Starachowic podjął decyzję o zamknięciu wszystkich szkół i przedszkoli na 10 dni, do 12 czerwca. Zakażenie koronawirusem wykryto u rodzeństwa - ucznia szkoły podstawowej i przedszkolaka, którzy uczestniczyli w zajęciach opiekuńczych.

 

ZOBACZ: Ilu uczniów "zniknęło" z systemu edukacji? Szef MEN odpowiada

 

- Decyzja wynika m.in. z rosnącej liczby zakażonych w powiecie starachowickim, przede wszystkim w największych zakładach pracy i z pozytywnym przypadkiem stwierdzonym u ucznia - tłumaczył w rozmowie z Polsat News prezydent Marek Materek. Zaznaczył, że wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonymi dziećmi, zostały poddane kwarantannie.

 

- Udało się uzyskać pozytywną odpowiedź na prośbę o testy dla pracowników szkół, żeby można było bezpieczniej przeprowadzić egzamin ósmoklasisty - poinformował prezydent. Egzamin ma się odbyć 16 czerwca.

bia/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie