Czy Trzaskowski zgadza się na adopcję przez pary homoseksualne? Ważna deklaracja

Polska
Czy Trzaskowski zgadza się na adopcję przez pary homoseksualne? Ważna deklaracja
PAP/Paweł Supernak
O poglądach Trzaskowskiego ws. adopcji dzieci przez homoseksualistów mówił polityk KO w "Debacie dnia" w Polsat News

Gdyby Rafał Trzaskowski wygrał wybory prezydenckie, nie zgodzi się na adopcję dzieci przez pary homoseksualne - zapewnił poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Lenz. W "Debacie dnia" dodał, że kandydat KO na prezydenta jest alternatywą dla prezydenta będącego "długopisem Kaczyńskiego".

W "Debacie dnia" prowadzący Grzegorz Jankowski zapytał Tomasza Lenza, czy Rafał Trzaskowski po ewentualnej wygranej w wyborach prezydenckich podpisałby ustawę dopuszczającą adopcję dzieci przez pary homoseksualne.

 

ZOBACZ: Komisja Europejska interweniuje ws. "stref wolnych od LGBT". Chce wyjaśnień od marszałków województw

 

- Nie ma takiej możliwości. To jest wykluczone i Rafał Trzaskowski na pewno takiego rozwiązania nie podpisze - zapewnił polityk KO. 

 

Wtedy wypowiedź Lenza przerwał Jan Kanthak (Solidarna Polska, klub PiS). - To ciekawe, bo stoi to w sprzeczności... - wtrącił. 

 

WIDEO: Tomasz Lenz w "Debacie dnia"

 

 

- Jeżeli mówię, jakie są poglądy Trzaskowskiego i nie są one po myśli pana Kanthaka, który chciałby, aby kandydat KO miał inne poglądy i są niezadowoleni... Proszę państwa, Trzaskowski jest kandydatem, który ma wysokie poparcie - odpowiedział Lenz.

 

Przypomniał, że kandydat KO "wypada lepiej niż Duda i jego poglądy są bliskie wielu Polakom" - W II turze wyborów okaże się, że Polacy widzą w Trzaskowskim alternatywę dla prezydenta, który jest "długopisem" Kaczyńskiego - mówił. 

 

Trzaskowski podpisał "kartę LGBT+"

 

W lutym 2019 r. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał deklarację na rzecz społeczności lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i osób transseksualnych (LGBT+) w Warszawie.

 

ZOBACZ: Trzaskowski: PiS opowiada bzdury o rzekomych planach deprawowania dzieci (artykuł z marca 2019 r.)

 

W dokumencie prezydent stolicy zobowiązał się m.in. do wspierania działań na rzecz edukacji seksualnej zgodnej ze standardami WHO, bezpieczeństwa osób LGBT+, edukacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej w szkole, działania na rzecz wolności artystycznej, utworzenia hostelu interwencyjnego dla osób będących w sytuacji kryzysowej. 

 

Za podpisanie dokumentu Trzaskowskiego krytykowali politycy partii rządzącej. Negatywną opinię wydali też m.in. Rzecznik Praw Dziecka. Decyzję prezydenta Warszawy chwalili natomiast politycy opozycji, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz środowiska LGBT. 

 

Zastępca Trzaskowskiego za adopcją dzieci przez pary homoseksualne

 

Miesiąc później wiceprezydent stolicy Paweł Rabiej, który przyznał, że jest gejem, stwierdził, że jest "za etapowaniem".

 

ZOBACZ: Rabiej: najpierw wprowadzimy związki partnerskie, później czas na adopcję dzieci (artykuł z marca 2019 r.)

 

- Najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci - mówił w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej". 

wka/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie