Czworo dzieci - troje bez fotelików, auto bez przeglądu, kierowca bez prawa jazdy, ale z promilami

Polska
Czworo dzieci - troje bez fotelików, auto bez przeglądu, kierowca bez prawa jazdy, ale z promilami
KWP Gdańsk

Gdy 33-letni mężczyzna jadący autem przez gminę Wejherowo został zatrzymany przez policjantów, okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zauważyli w pojeździe czworo dzieci, troje z nich podróżowało bez fotelików i bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dwoje siedziało na przednim siedzeniu. Jedynie najmłodsze dziecko - roczne - było prawidłowo zabezpieczone.

Wejherowscy funkcjonariusze drogówki na terenie jednej z miejscowości gminy Wejherowo zatrzymali w poniedziałek wieczorem do kontroli drogowej kierowcę chryslera. W trakcie rozmowy z 33-letnim kierowcą wyczuli od niego zapach alkoholu.

 

ZOBACZ: 16-latka walczy o życie. Pijany kierowca staranował auto z rodziną [NAGRANIE WYPADKU]

 

Przeprowadzili badanie, które wykazało, że kierowca miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Gdy sprawdzili dokumenty, okazało się, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania, a samochód, którym jechał, nie miał ważnego przeglądu technicznego.

 

W samochodzie znajdowało się czworo dzieci w wieku od roku do 11 lat. Funkcjonariusze przyznali, że zaskoczeniem dla nich było przewożenie dwójki dzieci na przednim siedzeniu, w dodatku bez wymaganych zabezpieczeń. 

 

Grozi mu więzienie i grzywna   

 

33-letniemu kierowcy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. Mężczyzna odpowie również za kierowanie autem bez wymaganych uprawnień oraz bez ważnego przeglądu technicznego, za co grozi mu kara grzywny.

 

ZOBACZ: Reprezentantka Polski walczy o życie. Policja szuka świadków wypadku

 

O nieprawidłowym przewożeniu dzieci został również powiadomiony sąd rodzinny. Niewykluczone, że mężczyzna będzie odpowiadał za narażenie życia lub zdrowia małoletnich. Przestępstwo to podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

grz/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie