Nagrywał materiał w opuszczonym szpitalu. YouTuber upublicznił dane pacjentów

Świat
Nagrywał materiał w opuszczonym szpitalu. YouTuber upublicznił dane pacjentów
Youtube/ItsMarvin
Szpital od 10 lat jest zamknięty, co sprawiło, że stał się celem dla osób zajmujących się eksplorowaniem opuszczonych budynków.

Niemiecki YouTuber wybrał się do opuszczonej kliniki w Büren w Nadrenii Północnej-Westfalii. Nagrał tam 23-minutowe wideo, który później opublikował na kanale "ItsMarvin". Dlatego, że pojawiły się w nim dokumenty przedstawiające tzw. "wrażliwe dane" pacjentów placówki, sprawa zainteresowała się tamtejsza policja – informuje dziennik "Bild".

YouTuber zwiedzał opuszczony budynek, nagrywał wideo, a przy okazji ujawnił informacje dotyczące pacjentów szpitala. Chodzi o przekazanie w nagraniu tzw."wrażliwych danych". Dotyczy to m.in. wyników badań.

 

Szpital od 10 lat jest zamknięty, co sprawiło, że stał się celem dla osób zajmujących się eksplorowaniem opuszczonych budynków. Materiał, który powstał na terenie byłej kliniki, przyciągną od piątku ponad 231 tys. wyświetleń.

 

ZOBACZ: Youtuberzy oddali adoptowanego syna z autyzmem. "Inna rodzina lepiej poradzi sobie z jego chorobą"

 

Rzecznik policji już przekazał, że postępowanie autora kanału, będzie traktowane jako wykroczenie.

 

Miasto nie ponosi odpowiedzialności

 

Jak wynika z relacji burmistrza, placówka została zamknięta w 2010 roku. W 2005 r. przeszła w ręce prywatne, wcześniej należała do kościoła. Miasto nie ponosi za nią odpowiedzialności.

 

Obecnie budynek pozostanie odgrodzony. Burmistrz zapewnił również, że zabezpieczono pomieszczenia, w których znajdują się akta z danymi pacjentów szpitala St. Nikolaus.

 

- Miasto zleciło także dodatkowe kontrole lokalnym firmom ochroniarskim. Będą one kontynuowane bez ograniczeń, dopóki nie zostanie znalezione prawnie bezpieczne rozwiązanie do obsługi akt pacjentów - podkreślił włodarz miasta.

 

ms/msl/ bild.de, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!