Premier spotkał się z prezes YouTube. "To moja daleka kuzynka"

Świat
Premier spotkał się z prezes YouTube. "To moja daleka kuzynka"
Facebook/Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki i Susan Wojcicki podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

"Suzanne jest moją daleką kuzynką z serca Świętokrzyskiego - jej rodzina mieszkała w Piotrowicach a moja rodzina w Nawarzycach i znały się świetnie" - napisał premier Mateusz Morawiecki pod zdjęciem z prezes serwisu YouTube Susan Wojcicki. Do spotkania doszło podczas 50. Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Szef polskiego rządu uczestniczy w 50. Światowym Forum Gospodarczym w szwajcarskim Davos. W środę na Facebookowym profilu Mateusza Morawieckiego pojawił się wpis zatytułowany "Polaków można spotkać wszędzie".

 

"Chyba wszyscy w Polsce wiedzą co to jest YouTube, ale pewnie nie wszyscy wiedzieli, że jego szefową jest Suzanne Wójcicki" - wskazał.

 

ZOBACZ: Orban pozuje z Morawieckim i Kaczyńskim. "Razem jesteśmy siłą"

 

Premier udostępnił swoje zdjęcie, na którym widać także prezes serwisu YouTube.

 

"Na pewno Was zaskoczę, ale Suzanne jest moją daleką kuzynką z serca Świętokrzyskiego – jej rodzina mieszkała w Piotrowicach a moja rodzina w Nawarzycach i znały się świetnie" - poinformował.

 

"Te relacje potwierdziliśmy już na wielu przykładach. Spotkaliśmy się właśnie w Davos. I wszystkich serdecznie pozdrawiamy" - napisał Mateusz Morawiecki.

 

 

Ojciec był fizykiem, dziadek - posłem na Sejm Ustawodawczy

 

Susan Wojcicki urodziła się w hrabstwie Santa Clara w Kalifornii. Jest córką Stanleya Wojcickiego, profesora fizyki pochodzącego z Polski oraz dziennikarki i edukatorki rosyjsko-żydowskiego pochodzenia Esther Wojcicki z domu Hochman.

 

Jej dziadkiem był Franciszek Wójcicki - prawnik i działacz ruchu ludowego, poseł na Sejm Ustawodawczy (1947–1952).

 

ZOBACZ: W bitwie pod Osiekiem walczył dziadek Ziobry. Minister był na uroczystościach upamiętniających

 

Wojcicki kończyła Harvard University, University of California, Santa Cruz i University of California, Los Angeles. Pracowała w koncernie Intel, kierowała działem marketingu Google, a później została wiceprezesem przedsiębiorstwa. Odpowiadała za tworzenie m.in. Google Images, Google Books i Google Video. W 2014 roku została mianowana prezesem YouTube.

 

Wojcicki posiada także polskie obywatelstwo.

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie