Liczba zakażonych przekroczyła 24 tys. Najwięcej nowych przypadków w woj. łódzkim

Polska
Liczba zakażonych przekroczyła 24 tys. Najwięcej nowych przypadków w woj. łódzkim
PAP/Leszek Szymański
Sterylizacja sprzętu medycznego w szpitalu MSWiA.

"Mamy 178 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem" - przekazało w poniedziałek po południu Ministerstwo Zdrowia. Tym samym liczba wykrytych w Polsce zakażeń wzrosła do 24 165. MZ poinformowało także o 9 kolejnych ofiarach. W sumie od początku epidemii w Polsce zmarło 1074 pacjentów. W ciągu ostatniej doby wykonano 15,9 tys. testów.

Nowe przypadki dotyczą województw: łódzkiego (57), mazowieckiego (47), dolnośląskiego (30), śląskiego (26), małopolskiego (6), podlaskiego (5), świętokrzyskiego (3), pomorskiego (2), wielkopolskiego (1), opolskiego (1).

 

 

Resort poinformował o 9 kolejnych ofiarach. Są to: 69-letnia kobieta z Wrocławia, 78-letni mężczyzna z Radomia, 71-letnia kobieta, 89-letni mężczyzna, 84-letnia kobieta i 92-letni mężczyzna z Warszawy, 57-letnia kobieta z Gliwic, 64-letni mężczyzna z Raciborza oraz 75-letnia kobieta z Bytomia.

 

Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

 

MZ przekazało też, że obecnie w szpitalach z powodu Covid-19 przebywa 2181 pacjentów. Kwarantanną objęto 77406 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym 18859. 

 

Do tej pory wyzdrowiało co najmniej 11449 osób.

 

Początek światowej pandemii w Chinach

 

Zapalenie płuc zwane COVID-19 pojawiło się w Chinach pod koniec 2019 r. Światowa Organizacja Zdrowia 11 marca ogłosiła w związku z tą sytuacją stan pandemii.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Białostockim Centrum Onkologii. U 5 pracowników

 

Choroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W wielu przypadkach choroba kończy się śmiercią, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna bywa dla osób starszych wiekiem, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie