Królowa pokazała się na zewnątrz pierwszy raz od miesięcy

Świat
Królowa pokazała się na zewnątrz pierwszy raz od miesięcy
Twitter/The Royal Family
Królowa jeździła na swoim 14-letnim kucu

Brytyjska królowa Elżbieta II została sfotografowana w niedzielę na 14-letnim kucu w parku przy zamku w Windsorze. Po raz pierwszy od miesięcy królowa pojawiła się na zewnątrz, gdy w kraju poluzowywane są surowe środki mające powstrzymać epidemię koronawirusa.

Na zdjęciu opublikowanym w nocy z niedzieli na poniedziałek przez Pałac Buckingham widać monarchinię w różowej chustce na głowie, ubraną w zieloną tweedową kurtkę i noszącą białe rękawiczki.

 

Jak zauważa agencja dpa, data opublikowania fotografii prawdopodobnie nie jest przypadkowa - we wtorek monarchini będzie obchodzić 67. rocznicę swej koronacji.

 

ZOBACZ: Zebrał ponad 30 mln dla szpitali. Królowa go wyróżni

 

Od połowy marca w czasie kwarantanny 94-letnia Elżbieta ze swym 98-letnim mężem księciem Filipem mieszka na zamku w Windsorze, na zachód od Londynu.

 

 

Stamtąd wysyłała liczne odezwy do narodu, w tym transmitowane w telewizji przemówienia, które należały do rzadkości podczas jej 68-letniego panowania - zauważa Reuters.

 

Królowa znana jest z zamiłowania do zwierząt, zwłaszcza koni i psów. Kiedy w połowie marca z powodu pandemii koronawirusa monarchini przeniosła się z Pałacu Buckingham do Windsoru, razem z nią samochodem przyjechały dwa jej psy, Candy i Vulcan.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie