Przełom. Wpuszczą Polaków do Grecji na wakacje

Polska
Przełom. Wpuszczą Polaków do Grecji na wakacje
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Od połowy czerwca z prawie wszystkich polskich lotnisk będzie można podróżować do Grecji bez obowiązku kwarantanny

- Od 15 czerwca z polskich lotnisk, z wyjątkiem katowickiego, będzie można swobodnie podróżować do Grecji. Na miejscu losowe testy, ale bez obowiązkowej kwarantanny - poinformował w poniedziałek wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. W piątek Grecja opublikowała listę krajów, z których turyści nie będą odbywali kwarantanny. Nie było na niej wówczas Polski.

Rząd Grecji zdecydował o uruchomieniu od 15 czerwca lotów międzynarodowych, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa.

 

 

Przy zachowaniu środków ostrożności otwarte zostaną dla lotów międzynarodowych lotniska w Atenach i drugim pod względem wielkości greckim mieście - Salonikach, a od 1 lipca decyzja ta obejmie wszystkie porty lotnicze w kraju.

 

Wyrywkowe badania

 

W piątek greckie ministerstwo turystyki poinformowało, że obywatele 29 państw będą od 15 czerwca zwolnieni z odbywania przy przyjeździe do Grecji obowiązkowej kwarantanny w związku z zagrożeniem koronawirusem. 

 

ZOBACZ: Grecja otwiera granice. Nie dla Polaków

 

Państwami tymi są: Albania, Austria, Australia, Bułgaria, Chiny, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Izrael, Japonia, Korea Południowa, Liban, Litwa, Łotwa, Malta, Niemcy, Nowa Zelandia, Norwegia, Macedonia Północna, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria i Węgry. Ich obywatele będą poddawani tylko wyrywkowym badaniom na nosicielstwo koronawirusa.

 

Zgodnie z informacją przedstawioną we wpisie na Twitterze przez wiceszefa MSZ Pawła Jabłońskiego do grona tych państw dołączyła również Polska.

ac/ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie