Ośrodek dla bezdomnych: 160 osób w kwarantannie, jedna chora na Covid-19

Polska
Ośrodek dla bezdomnych: 160 osób w kwarantannie, jedna chora na Covid-19
Google Street View
Placówka Caritas przy ul. Żytniej

Zamknięto warszawską placówkę Caritas przy ul. Żytniej po tym, jak u jednego z bezdomnych potwierdzono zakażenie koronawirusem. - 160 osób znajduje się w kwarantannie – powiedziała rzeczniczka prasowa stołecznego magistratu Karolina Gałecka

Zakażony bezdomny trafił do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA przy ul. Wołoskiej na Mokotowie. Jak dotąd, to jedyny wykryty przypadek koronawirusa w ośrodku Caritas dla bezdomnych przy ul. Żytniej.

 

ZOBACZ: Szczepienia przeciw grypie ochronią przed jesienną falą epidemii?

 

Schronisko to ma 142 miejsc noclegowych (w tym 86 dla mężczyzn i 56 dla kobiet) oraz m.in. całodzienne wyżywienie. Obecnie 160 osób znajduje się tam w kwarantannie.

 

40 osób miało kontakt z zakażonym

 

Placówka przy Żytniej wdrożyła wszystkie konieczne procedury zgodnie z reżimem sanitarnym. Ośrodek jest zamknięty. Nie można z niego wyjść ani wejść.

 

Wideo: na miejscu był Grzegorz Łaguna


 

- Na początku przyszłego tygodnia będą przeprowadzone testy. Zostało wytypowanych około 40 osób, które miały bezpośredni kontakt z zarażoną osobą – powiedziała Gałecka.

 

Niedzielne dane z resortu zdrowia

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielny poranek o 115 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całej Polsce i trzech zgonach. Tym samym liczba zakażonych wzrosła do 23 686 w tym 1 064 to osoby zmarłe. 

sgo/wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie