Ponad 100 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. MZ poinformowało o kolejnych zgonach

Polska
Ponad 100 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. MZ poinformowało o kolejnych zgonach
PAP/Leszek Szymański
Personel medyczny na oddziale intensywnej terapii dla pacjentów z koronawirusem

"Mamy 115 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (92), lubelskiego (7), świętokrzyskiego (5), dolnośląskiego (4), wielkopolskiego (3), opolskiego (1), podkarpackiego (1), pomorskiego (1), zachodniopomorskiego (1)." - poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia.

"Z przykrością informujemy o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-K Poznań, 83-M Tychy, 65-M Bytom. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 23 686/1 064 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)." 

 

 

30 maja pinformowano o 10 zgonach

 

Wczoraj wykryto 416 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. W sobotę rano MZ nie przekazano informacji o nowych ofiarach Covid-19, ale w popołudniowych danych wymieniono 10 nowych ofiar Covid-19.

 

Od soboty bez maseczek

 

Nie musimy zasłaniać ust i nosa w przestrzeni otwartej, jeśli możemy zachować 2 m odległości od innych. Maseczki nadal są konieczne m.in. w sklepach, kościołach i w autobusach. Przestały obowiązywać limity osób w sklepach, na targu, poczcie i w restauracjach.

 

Przy zachowaniu odpowiedniego dystansu od soboty można bez maseczki spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży lub parkingu. Jeśli jednak na świeżym powietrzu nie możemy zachować dwóch metrów odległości od innych, np. na zatłoczonym chodniku, wówczas nadal trzeba zasłaniać usta i nos.

 

Z obowiązku utrzymania dwumetrowego dystansu wyłączeni są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 lat), osoby wspólnie mieszkające, osoby niepełnosprawne i osoby, które zasłaniają usta i nos.

 

ZOBACZ: Pochówek zmarłych z koronawirusem. W ostatnią drogę ruszają bez pożegnania

 

Nadal jednak trzeba obowiązkowo zasłaniać usta i nos m.in. w autobusach, tramwajach, sklepach, kinach, teatrach, salonach masażu i tatuażu, kościołach i w urzędach.

 

sg/MZ/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie