Bosak chwycił za broń. Chce wprowadzenia nowych przepisów

Polska
Bosak chwycił za broń. Chce wprowadzenia nowych przepisów
Twitter/Artur Dziambor
Krzysztof Bosak odwiedził w sobotę strzelnicę w Gdyni

Jeżeli wygram wybory prezydenckie, to zainicjuję przyjęcie unijnej dyrektywy ws. posiadania broni - stwierdził w sobotę kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak. Według niego, Polakom narzucono komunistyczne przepisy, i dlatego jesteśmy najbardziej rozbrojonym narodem w Unii Europejskiej.

- Od ponad roku Polska zwleka z implementacją dyrektywy unijnej w sprawie posiadania broni, która jest bardziej liberalna niż obowiązujące obecnie w Polsce prawo - oświadczył Bosak podczas konferencji prasowej na strzelnicy w Gdyni.

 

Zapowiedział, że jeżeli wygra wybory, to skorzysta z przysługującej prezydentowi inicjatywy ustawodawczej i zainicjuje przyjęcie unijnych przepisów przez polski parlament, tworząc "dobre prawo o posiadaniu broni, pozwalające zwiększać stopień wyszkolenia strzeleckiego społeczeństwa i podnosić kulturę posiadania broni".

 

"Jesteśmy rozbrojonym narodem"

 

Według niego w Polsce jest najniższy w Unii Europejskiej odsetek broni przypadającej na stu mieszkańców. - Jesteśmy rozbrojonym narodem, a historia uczy nas, że jeżeli nie posiadamy właśnie broni, jeszcze nie posiadamy wyszkolenia strzeleckiego, to jesteśmy bezbronni - podkreślił.

 

ZOBACZ: Bosak chce większych kar za ukrywanie pedofilii. "Nie ma naszej zgody na zmowę elit"

 

Bosak przekonywał, że prawo o posiadaniu broni w Polsce, jest narzuconym przez Związek Radziecki "komunistycznym reliktem, zgodnie z którym w państwie jest bezpiecznie, gdy obywatele są rozbrojeni". - Musimy odrzucić balast prawa komunistycznego i wprowadzić normalne prawo, które respektuje prawa obywatelskie - podkreślił.

 

Bosak chwycił za broń

 

Po konferencji prasowej kandydat na prezydenta chwycił za broń i oddał kilka strzałów. Niestety polityk nie pochwalił się swoim wynikiem.

 

Następnie swoich sił na strzelnicy spróbowała żona Krzysztofa Bosaka oraz członkowie jego sztabu wyborczego.
dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie