Nowy wiceminister finansów. Zastąpi Tomasza Robaczyńskiego

Polska
Nowy wiceminister finansów. Zastąpi Tomasza Robaczyńskiego
Ministerstwo Finansów
Sebastian Skuza obejmie 1 czerwca 2020 r. stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów

Sebastian Skuza obejmie 1 czerwca 2020 r. stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Zastąpi wiceministra Tomasza Robaczyńskiego, który 31 maja 2020 r. kończy swoją pracę w resorcie - poinformowało Ministerstwo Finansów w czwartkowym komunikacie.

"Nowy wiceminister jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych, od ponad 20 lat związanym z instytucjami publicznymi i instytucjami rynku finansowego" - informuje MF.

 

Były wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego

 

Jak podano, Skuza jest absolwentem Wydziału Prawa Uczelni Łazarskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej. Kierunek finanse i bankowość ukończył na SGH w 1997 r, a w 2002 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych i habilitację w 2016 r. Jest stypendystą IMF Financial Market Instruments Vienna Institute IMF.

 

"Od 20 lat związany z instytucjami publicznymi oraz instytucjami rynku finansowego. W latach 1997-2012 pracował w Departamencie Polityki Finansowej i Analiz oraz Departamencie Rozwoju Rynku Finansowego Ministerstwa Finansów" - napisano w komunikacie.

 

ZOBACZ: Nowy minister nauki i szkolnictwa wyższego. Jest wniosek do prezydenta

 

W latach 2006-2013 był członkiem Rady Giełdy. Od 2007 r. związany był z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. W latach 2010-2012 reprezentował ministra finansów w Międzyresortowym Komitecie Bezpieczeństwa Finansowego, działającym przy Generalnym Inspektorze Informacji Finansowej. Był członkiem Rady Nadzorczej Krajowego Funduszu Kapitałowego.

 

Od 2017 r. zasiada w Komisji Etyki przy Związku Banków Polskich. 23 czerwca 2017 r. został powołany na stanowisko wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego.

 

Poza tym Skuza jest wieloletnim współpracownikiem uczelni wyższych: Wydziału Organizacji i Zarządzania (Katedra Ekonomii), Politechniki Łódzkiej, Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W 2019 r. został profesorem Uniwersytetu Warszawskiego. Jest członkiem Rady Sieci Badawczej Łukasiewicz.

 

 

Wiceminister finansów od dwóch lat

 

Ustępujący ze stanowiska Tomasz Robaczyński jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (UW, Katedra Prawa Finansowego, 1998 r.). Uzyskał również absolutorium w Instytucie Historii Sztuki UW (1998 r.) oraz odbył kurs w Szkole Prawa Angielskiego i Europejskiego (UW/University of Cambridge, 1996-1998).

 

Od 1999 r. związany z Ministerstwem Finansów. Do 2004 r. pracował w Biurze ds. Dyscypliny Finansów Publicznych, następnie w Departamencie Instytucji Płatniczej, którym kierował od 2007 r.

 

W marcu 2018 powołany na stanowisko wiceministra finansów. Odpowiedzialny był m.in. za budżet państwa i finanse samorządu terytorialnego. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie