15-latek zabrał młodsze koleżanki na przejażdżkę. Dachował

Moto
15-latek zabrał młodsze koleżanki na przejażdżkę. Dachował
KWP Katowice
16-latek i dwie 13-latki uciekli z miejsca zdarzenia

Kierowca jadący citroenem przez Rybnik przekroczył prędkość, utracił panowanie nad autem i dachował. Okazało się, że za kierownicą siedział... 15-latek. Razem z nim podróżowały dwie 13-latki i 16-latek. Nastolatek tłumaczył policjantom, że chciał tylko zabrać znajomych na przejażdżkę.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Konarskiego w Rybniku. Z ustaleń policjantów rybnickiej drogówki wynika, że 15-latek zabrał kluczyki od auta osobowego swojej matce i pojechał z kolegami na przejażdżkę...

 

ZOBACZ: Rodzicie pozwolili 16-latce pojechać autem do szkoły. Uderzyła w radiowóz

 

Nieletni jadąc od ulicy Wodzisławskiej, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, utracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik, koziołkował, a wpadając do rowu dachował.

 

16-latek i dwie 13-latki uciekli z miejsca zdarzeniaKWP Katowice
16-latek i dwie 13-latki uciekli z miejsca zdarzenia

 

W aucie podróżowały w sumie cztery osoby, poza nieletnim kierowcą także 16-latek i dwie 13-latki - uciekli z miejsca zdarzenia. Mundurowi szybko jednak ustalili tożsamość młodych pasażerów.

 

Wszyscy, w obecności rodziców, zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Byli trzeźwi. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Sprawą nieletniego rybniczanina zajmie się sąd rodzinny. 

15-latek zabrał kluczyki od auta swojej matceKWP Katowice
15-latek zabrał kluczyki od auta swojej matce

 

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie