Wulgarny napis na biurze PiS w Krakowie. "Brutalny atak"

Polska
Wulgarny napis na biurze PiS w Krakowie. "Brutalny atak"
Twitter/Filip Kaczyński
Ktoś sprayem pomazał drzwi biura poselskiego Ryszarda Terleckiego

Zgłoszenie o pojawieniu się wulgarnego napisu na drzwiach do biura poselskiego PiS w Krakowie wpłynęło w sobotę rano na policję. Funkcjonariusze zabezpieczają monitoring; do sprawy po południu odniosą się lokalne struktury partii.

Bartosz Izdebski z biura prasowego małopolskiej policji poinformował, że sprawę w sobotę rano zgłosili pracownicy biura partii, mieszczącego się przy ul. Retoryka 7 w Krakowie. Mieści się tam Małopolskie Biuro Prawa i Sprawiedliwości oraz biuro poselskie Ryszarda Terleckiego.

 

- Policja ujawniła na drzwiach wulgarny napis namalowany farbą w spreju; podobne napisy znajdują się na chodniku przed kamienicą. Żadnych innych zniszczeń nie ma - wyjaśnił.

 

"Brutalny atak na biuro PiS w Krakowie!!! Czyżby ktoś nie wytrzymał wyborczej rywalizacji? Dlaczego tylko nasze biura zawsze są niszczone? Takie akty wandalizmu zasługują na najwyższe potępienie!" - napisał na Twitterze poseł Filip Kaczyński i zamieścił zdjęcia.

 

ZOBACZ: "Policzono ślady po kulach, jest ich ponad 70". Czarnecki o ataku na swoje biuro

 

Doprecyzował, że obecnie trwają czynności policyjne. - Już wiemy, w których miejscach znajduje się monitoring, więc w tym momencie jest przez policjantów zgrywany. Będą prowadzone czynności - zobaczymy jeszcze, pod jakim kątem, bo to świeża sprawa - przekazał Izdebski.

 

Do sprawy planują odnieść się lokalne struktury partii - na godz. 15 zaplanowano briefing prasowy przed biurem poselskim.

prz/ PAP, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze