Siedziba PiS w Szczecinie oblana czerwoną farbą. "Atak na biuro poselskie jest napaścią polityczną"

Polska
Siedziba PiS w Szczecinie oblana czerwoną farbą. "Atak na biuro poselskie jest napaścią polityczną"
Leszek Dobrzyński/Facebook

Nieznani sprawcy oblali czerwoną farbą drzwi wejściowe oraz elewację szczecińskiego biura posłów PiS Joachima Brudzińskiego oraz Leszka Dobrzyńskiego. Policja poinformowała, że trwa postępowanie wyjaśniające okoliczności zniszczenia mienia. Sprawdzone zostaną m.in. nagrania z monitoringu.

Incydent zgłosiła w środę rano jedna z pracowniczek biura.

 

Według posła Leszka Dobrzyńskiego całe zdarzenie to efekt "nagonki opozycji na partię rządzącą".

 

- Pracowniczka szczecińskiej siedziby Prawa i Sprawiedliwości około godz. 8 zauważyła, że na drzwiach wejściowych oraz na elewacji budynku znajduje się czerwona farba. Wezwani na miejsce policjanci przyjęli zawiadomienie o uszkodzeniu mienia - powiedział rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie Przemysław Kimon.

 

"Różnice polityczne"

 

Dodał, że funkcjonariusze wykonali oględziny. Obecnie trwa postępowanie w celu ustalenia sprawcy. Kimon zaznaczył, że budynek nie był monitorowany. - Będziemy sprawdzać okoliczne zapisy z kamer, które być może pozwolą ustalić osobę, która za to odpowiada - wyjaśnił.

 

- Atak na biuro poselskie jest napaścią polityczną  - powiedział PAP poseł Dobrzyński. Jak przyznał, nie wie kto mógłby stać za tym incydentem. Według niego "był to atak spowodowany różnicami politycznymi".

 

"Najpierw Łódź, potem Krakowskie Przedmieście, teraz Szczecin"

 

Poseł powiedział też , że nie jest to pierwszy atak na budynek Prawa i Sprawiedliwości. - Efektem nienawiści wobec naszej partii był atak na siedzibę w Łodzi, potem na Krakowskim Przedmieściu, teraz mamy Szczecin - powiedział.

 

Dobrzyński stwierdził, że do szczecińskiego biura PiS do tej pory nie docierały żadne listy z pogróżkami, ale zaznaczył, że „niewybredne wypowiedzi oraz komentarze na Facebooku czy Twitterze są codziennością”.

 

PAP, polsatnews.pl

 

 

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie