Auto w wodzie 20 metrów od brzegu. Nie żyje 60-latek

Polska
Auto w wodzie 20 metrów od brzegu. Nie żyje 60-latek
Polsat News
60-letniego kierowcy nie udało się uratować

60-letni kierowca renault laguny utopił się w samochodzie, wyciągniętym w sobotę rano przez strażaków z zalewu Pogoria IV w Wojkowicach Kościelnych (woj. śląskie). Na zatopione auto natknął się przejeżdżający w pobliżu rowerzysta. Policja wyjaśnia okoliczności tragedii.

- Nie wiemy, jak doszło do tego zdarzenia. W tej chwili trudno ocenić, czy był to nieszczęśliwy wypadek czy np. celowe działanie samobójcze - powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie kom. Paweł Łotocki.

 

Dostrzeżony przez rowerzystę samochód znajdował się ok. 20 metrów od brzegu zbiornika, w pobliżu ścieżki przeznaczonej dla pieszych i rowerzystów, zamkniętej dla ruchu kołowego. 

 

ZOBACZ: Płetwonurek utonął w jeziorze Wigry. Służby odnalazły ciało

 

Jak relacjonował rzecznik będzińskiej straży pożarnej kpt. Krystian Biesiadecki, po przybyciu na miejsce, strażacy, ubrani w pianki do nurkowania, podpłynęli do zatopionego auta i wyciągnęli z niego kierowcę. Na brzegu przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, która jednak nie przyniosła rezultatu. Ofiarą jest 60-latek z Siemianowic Śląskich.

 

Zauważony przez rowerzystę

 

Strażacy przypuszczają, że do wypadku mogło dojść niedługo przed zauważeniem auta przez rowerzystę - samochód nie był jeszcze w całości zatopiony, na wodzie widoczne były pęcherzyki powietrza.

 

WIDEO: relacja reporterki Polsat News z miejsca zdarzenia 

Na miejscu pracowało ok. 20 strażaków z siedmiu zastępów, a także policjanci i załoga pogotowia ratunkowego. Postępowanie w tej sprawie będzie prowadzone pod nadzorem prokuratury.

prz/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie