WHO alarmuje: największy dobowy wzrost liczby zakażeń od początku pandemii

Świat
WHO alarmuje: największy dobowy wzrost liczby zakażeń od początku pandemii
PAP/EPA/FAROOQ KHAN
Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała o największym wzroście liczby zakażeń koronawirusem od początku pandemii.

- Wciąż mamy przed sobą długą drogę, jeśli chodzi o pandemię - powiedział Tedros Adhanom-Ghebreyesus, dyrektor generalny WHO, podczas konferencji prasowej w Genewie. Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała o największym wzroście liczby zakażeń koronawirusem od początku pandemii.

WHO odnotowało wzrost o ponad 106 tys. nowych przypadków, przy czym nowe zakażenia koronawirusem zdiagnozowano w ciągu 24 godzin - poinformował w środę Tedros Adhanom-Ghebreyesus. Jest to największy dobowy wzrost liczby chorych od początku pandemii.

 

ZOBACZ: PZPN domaga się od rządu zgody na większą liczbę kibiców na meczach


- Jesteśmy bardzo zaniepokojeni rosnącą liczbą zakażeń w krajach o małej i średniej zamożności - mówił dyrektor generalny WHO. Prawie dwie trzecie tych zgłoszonych przypadków dotyczy sytuacji w czterech państwach. Chodzi o USA, Rosję, Brazylię oraz Indie - podała telewizja CNN.

Dane na stronie gisanddata.maps informują o tym, że zakażonych koronawirusem zostało już ponad 5 mln osób na świecie W wyniku ciężkiego przebiegu COVID-19 zmarło już 329 tys. 300 osób.

W Polsce ponad 20 tys. zakażeń


Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 160 osób - podało w czwartek po południu Ministerstwo Zdrowia. W sumie potwierdzono dotąd 20 tys. 143 przypadki. Resort podał, że zmarło dalsze siedem osób. Łącznie dane mówią o 972 zgonach.

 

ZOBACZ: Ponad 20 tys. zakażonych koronawirusem w Polsce


Nowe przypadki zakażenia zanotowano w województwach: śląskim (62), mazowieckim (46), dolnośląskim (16), wielkopolskim (10), opolskim (8), łódzkim (6), małopolskim (5), kujawsko-pomorskim (2), lubelskim (2), pomorskim (2) i w podkarpackim (1).


Ministerstwo podało, że zmarło kolejne siedem osób w wieku od 51 do 85 lat. Zgony miały miejsce w Warszawie, Radomiu, Wrocławiu, Ostrowie Wielkopolskim, Tychach i w Cieszynie. Większość osób – jak przekazało MZ - miała choroby współistniejące.

ms/hlk/ polsatnews.pl, CNN, PAP, rp.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie