PZPN domaga się od rządu zgody na większą liczbę kibiców na meczach

Polska
PZPN domaga się od rządu zgody na większą liczbę kibiców na meczach
PAP/Adam Warżawa
Wymiana murawy na stadionie Energa Gdańsk

Na trybunach 999 kibiców, jednak nie więcej niż 20 procent pojemności obiektu, aby zachować bezpieczne odległości między nimi - wniosek z takimi propozycjami miał trafić w czwartek do gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego. PZPN chce, aby po restarcie PKO Ekstraklasy i 1 ligi więcej osób mogło oglądać mecze na żywo na stadionach.

W związku z luzowaniem zasad izolacji publicznej, otwarciem lasów, parków, obiektów sportowych, o ostatnio także ogródków restauracji, PZPN apeluje o umożliwienie wchodzenia na stadiony niewielkiej grupie kibiców. O apelu prezesa związku Zbigniewa Bońka do szefa rządu poinformował portal Interia.   

 

ZOBACZ: "Odmrożenie" Ekstraklasy. Sześć drużyn znów może trenować

 

"Śledząc na bieżąco sytuację zarówno w Polsce, jak i na świecie dotyczącą pandemii COVID-19 oraz stopniowego przywracania działalności biznesowo-gospodarczych, chciałbym zwrócić się do Pana Premiera z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości częściowego udostępnienia obiektów piłkarskich dla publiczności" - napisał prezes PZPN Zbigniew Boniek do premiera Morawieckiego.

 

Likwidacja cateringu, dezynfekcja rąk 


Plan bezpiecznego powrotu kibiców na trybuny przygotowany przez PZPN zakłada likwidację cateringu na stadionach, dezynfekcję rąk, unikanie kolejek poprzez otwarcie jak największej liczby kołowrotów i toalet.

 

Z tych samych powodów bilety byłyby rozprowadzane online, a kibice nie mogliby wnosić na stadiony żadnego bagażu, aby nie utrudniać kontroli bezpieczeństwa.

 

Z rozporządzenia premiera opublikowanego w ubiegłym tygodniu w Dzienniku Ustaw wynika, że w przypadku piłki nożnej na pełnowymiarowym otwartym boisku będzie mogło jednak przebywać nie więcej niż 22 osoby i czterech trenerów.

 

"Na stadionach i boiskach w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego przez ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie piłka nożna może przebywać, bez udziału publiczności, w tym samym czasie do dnia 24 maja 2020 r. nie więcej niż 25 osób korzystających z tych obiektów, z wyłączeniem ich obsługi" - czytamy w rozporządzeniu. Podobny zapis odnosi się do drugiej i trzeciej klasy rozgrywkowej, a także Pucharu Polski.

grz/hlk/ interia.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie