Oświadczenie Niedźwieckiego. "Oczekuję przeprosin i 10 tys. dla lekarzy walczących z koronawirusem"

Kultura
Oświadczenie Niedźwieckiego. "Oczekuję przeprosin i 10 tys. dla lekarzy walczących z koronawirusem"
commons.wikimedia/Jacek Karczmarz/CC BY-SA 4.0
Marek Niedźwiecki wydał oświadczenie, w którym poinformował m.in. o wezwaniu przedprocesowym do władz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej

"Jutro miało być 1999. notowanie Listy Przebojów Trójki. Dla mnie już go nie będzie. To nie jest dobry ani łatwy czas - ani dla Trójki, ani dla mnie" - napisał w oświadczeniu Marek Niedźwiecki, który po wielu latach odszedł z rozgłośni. Dziennikarz oczekuje od Polskiego Radia przeprosin oraz przekazania 10 tys. złotych dla lekarzy walczących z koronawirusem.

Po usunięciu z sieci 1998. notowania Listy Przebojów Trójki, którą wygrała piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój", wielu dziennikarzy rozgłośni, w tym Marek Niedźwiecki, zdecydowało się zakończyć współpracę z 3 Programem Polskiego Radia.

 

Niedźwiecki wezwał radio do przeprosin


W oświadczeniu opublikowanym przez Onet Niedźwiecki ujawnił, że złożył w czwartek wezwanie przedprocesowe do władz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.

 

ZOBACZ: "Zapraszamy do Trójki" bez prowadzącego. "Tam już chyba nikogo nie ma"


"Robię to nie tylko dla siebie, ale też dla Słuchaczy, bo stworzyliśmy wspólnie coś wyjątkowego. Oczekuję od wezwanych oficjalnych przeprosin oraz przekazania kwoty 10 tys. złotych na rzecz lekarzy walczących z pandemią. Żegnam się z Trójką, ale nie z Ludźmi Trójki, bo wciąż jesteśmy RAZEM. To tylko tango…" - napisał Niedźwiecki.


Wniosek o odwołanie prezes Polskiego Radia


Posłowie Koalicji Obywatelskiej zwrócili się w czwartek z pismem do Rady Mediów Narodowych o odwołanie prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej, w związku z sytuacją w "Trójce".

 

Zapowiedzieli też złożenie projektu ustawy, która likwidowałaby Radę Mediów Narodowych, a jej kompetencje przywróciła Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.

ac/hlk/ polsatnews.pl, onet.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie