Nextbike złożył wniosek o upadłość. Na razie działa

Biznes
Nextbike złożył wniosek o upadłość. Na razie działa
flickr.com/nextbikepolska
Spółka Nextbike deklaruje, że funkcjonowanie rowerów miejskich nie jest zagrożone

Spółka Nextbike będąca operatorem systemu Veturilo, mimo złożonego wniosku upadłościowego, w dalszym ciągu świadczy usługę i deklaruje, że funkcjonowanie rowerów miejskich nie jest zagrożone - podało we wtorek wieczorem stołeczne ZDM.

We wtorek zarząd Nextbike Polska S.A. poinformował, że podjął decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego oraz wniosku o ogłoszenie upadłości. W przekazanym mediom komunikacie czytamy, że zagrożenie niewypłacalnością to efekt pandemii wirusa SARS-CoV-2. "Spowodowało to nagłe i niemożliwe do przewidzenia negatywne skutki finansowe dla spółki" - wskazano.

 

Nowe zasady spłat zobowiązań

 

Jednak w ocenie zarządu, przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego daje realne szanse na dojście do porozumienia z wierzycielami, w tym z bankami finansującymi spółkę. Ma to pozwolić na ustalenie nowych zasad spłat zobowiązań.

 

"Zawarcie układu z wierzycielami pozwoli na odsunięcie w czasie płatności aż do momentu powrotu do normalnego funkcjonowania systemów rowerowych po pandemii wirusa SARS-CoV-2" - informuje Nextbike.

 

ZOBACZ: Co z rowerami miejskimi? Premier tłumaczy

 

Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska S.A. uspokaja przy tym osoby, które korzystają w rowerów miejskich. - Dla naszych użytkowników nic się nie zmienia. Rowery miejskie w 39 systemach w Polsce będą funkcjonowały normalnie - podkreśla Wójcicka.

 

Warszawski system Veturilo obejmuje blisko 400 stacji oraz prawie 5 800 rowerów. To największy system rowerowy w Polsce i piąty w Europie. Od 2012 r. rowery wypożyczono ponad 25 mln razy, a w systemie zarejestrowało się 900 tys. użytkowników. 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie