Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [ZAPIS RELACJI]

Świat
Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [ZAPIS RELACJI]
PAP/EPA/Alba Vigaray
Ludzie czekają w kolejce do testów przeprowadzanych w kościele na Bronxie

Resort zdrowia poinformował w piątek o 401 nowych zakażeniach, w tym 293 na Śląsku, i o śmierci kolejnych 24 osób. Dotąd w Polsce potwierdzono 18 016 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Zmarło 907 osób, a 6918 wyzdrowiało. Świat zaczyna odmrażać gospodarkę. Kraje bałtyckie otworzyły dla siebie swoje granice. Zobacz zapis naszej relacji "minuta po minucie".

prz/hlk/dk/bas/ PAP
Czytaj więcej
Zapis relacji
Relacja zakończona

Jedno miasto, różne ograniczenia

Saltney to niewielkie miasto w Wielkiej Brytanii, przez które przebiega granica między Walią a Anglią. Na co dzień podział jest praktycznie niezauważalny, jednak po wprowadzeniu ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, w mieście obowiązują różne zasady dotyczące dystansu społecznego.

Więcej informacji tutaj.

Z powodu koronawirusa nie mogą odebrać aut z lotniska. A płacić muszą

Setki samochodów w całym kraju utknęły na przylotniskowych parkingach, gdzie ich właściciele pozostawili je, lecąc za granicę, zanim wprowadzono restrykcje z powodu epidemii koronawirusa. Utknęli w innych krajach, więc aut odebrać nie mogą. A licznik opłat za parkowanie wciąż bije.

Więcej informacji tutaj.

Pensjonariusze DPS-u mogą potkać się z bliskimi

Tęsknią za bliskimi, których nie widzieli od tygodni, a niektórzy nawet od początku roku. Teraz mają na to szansę. Dla podopiecznych DPS-u w Gorzowie Wielkopolskim pracownicy otworzyli "Kawiarenkę pod Koroną". Można tam wypić kawę i spotkać najbliższych. Choć wszystkich dzieli szyba - emocji nie brakuje.

Więcej informacji tutaj.

"Antykoronawirusowe" technologie testowane na amerykańskich lotniskach

Pogrążone w bezprecedensowym kryzysie amerykańskie porty lotnicze chcą zapewnić bezpieczeństwo podróżującym w czasie pandemii koronawirusa. Na lotniskach trwają m.in. testy kamer termowizyjnych oraz bezdotykowych stanowisk do odpraw.

Więcej informacji tutaj.

fot. PAP/EPA/LARRY W. SMITH

Najniższa od marca liczba zgonów spowodowanych koronawirusem w Portugalii

Od czwartku liczba nowych ofiar śmiertelnych koronawirusa w Portugalii wzrosła o 6 i jest to od marca najniższa w kraju dobowa liczba zgonów u pacjentów chorych na Covid-19 – poinformowało w piątek ministerstwo zdrowia w Lizbonie.

Jak dodał podczas konferencji prasowej sekretarz stanu w resorcie zdrowia Antonio Sales, do piątku zmarło w Portugalii wskutek infekcji koronawirusem ogółem 1190 osób.

Sales sprecyzował, że pomiędzy czwartkiem a piątkiem zanotowano wzrost liczby zakażonych koronawirusem o 264 do 28 583.

Liczba górników z kopalń Polskiej Grupy Górniczej (PGG), u których badania potwierdziły zakażanie koronawirusem wzrosła do 1147. To o 157 więcej niż jeszcze w piątek rano. 2188 pracowników PGG jest na kwarantannie - podała spółka.

Najwięcej zakażeń (574) wykryto w rybnickiej kopalni Jankowice (część kopalni ROW). To o 124 więcej niż jeszcze w piątek rano. W gliwickiej kopalni Sośnica liczba zakażonych wzrosła do 351 (od rana ta liczba nie zmieniła się), a w katowickiej kopalni Murcki-Staszic jest zakażonych 205 osób (wzrost o 33).

Więcej informacji tutaj.

fot. PAP/Andrzej Grygiel

W ostatnich tygodniach we Francji u 135 dzieci zdiagnozowano stan zapalny zbliżony do choroby Kawasakiego i związany z koronawirusem – poinformowała w piątek Dyrekcja Generalna ds. Zdrowia (DGS). Dziewięcioletnie dziecko zmarło.

Wieloukładowy stan zapalny wymaga intensywnej opieki, do wtorku zarejestrowano 125 takich przypadków. Połowa chorych dzieci przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

Więcej informacji tutaj.

242 kolejne osoby zakażone koronawirusem zmarły ostatniej doby we Włoszech - poinformowała w piątek Obrona Cywilna w komunikacie. Łączny bilans zgonów od początku epidemii wzrósł tym samym do 31 610.

Dotychczas potwierdzono w całym kraju 223 tysiące przypadków zakażeń.

Po potwierdzeniu zakażenia SARS-CoV-2 u jednego z pacjentów, Szpital Specjalistyczny w Pile (woj. wielkopolskie) zamknął w piątek oddziały paliatywny i chorób wewnętrznych. W środę zdecydowano o zamknięciu oddziałów ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego.

Starosta pilski Eligiusz Komarowski poinformował w piątek, że wszyscy pracownicy i pacjenci szpitala będą mieli pobrane wymazy do badania na obecność koronawirusa.

Kolejne 958 zakażeń Sars-CoV-2 potwierdzono na Białorusi w ciągu minionej doby, a liczba zgonów osób z koronawirusem zwiększyła się o pięć - poinformowało ministerstwo zdrowia w piątkowym komunikacie. 

Ogółem na Białorusi odnotowano już blisko 28 tys. infekcji. W kraju zmarło ogółem 156 osób. 

Bilans ofiar śmiertelnych koronawirusa w Szwecji wzrósł w piątek o 117 do 3 646 - poinformował Urząd Zdrowia Publicznego. Mimo wysokiej liczby zgonów za pozytywne uznano znaczny spadek liczby ciężko chorych pacjentów z Covid-19.

Do piątku koronawirusa potwierdzono w Szwecji u 29 207 osób.

Ponad 900 ofiar koronawirusa w Polsce

Mamy 166 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w piątek po południu ministerstwo zdrowia. Nie żyje też 14 kolejnych osób. Liczba wszystkich zakażonych wzrosła do 18 016, a liczba zmarłych pacjentów - do 907.

Więcej informacji tutaj.

Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w Wielkiej Brytanii wzrosła w ciągu ostatniej doby o 384, do 33 998 - poinformowało w piątek ministerstwo zdrowia tego kraju. W sumie w Wielkiej Brytanii 236 711 osób zostało zainfekowanych koronawirusem.

Rzecznik premiera Borisa Johnsona powiedział, że rząd brytyjski rozważa znoszenie restrykcji związanych z epidemią w różnym tempie w poszczególnych regionach kraju.

Maseczki zakupione przez WOŚP nie spełniają norm

"Sprowadzone z Chin maski dla medyków nie spełniają norm (...) WOŚP zwróciło się do firmy Paramedica Polska, od której zakupiła pakiety, o wymianę i zażądała wyjaśnienia sytuacji" - przekazało biuro prasowe Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Więcej informacji tutaj.

W Holandii na Covid-19 zmarły kolejne 53 osoby, stwierdzono też 200 nowych zakażeń koronawirusem - poinformował w piątek Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). Łącznie epidemia pochłonęła w kraju 5643 ofiary śmiertelne.

Według najnowszych danych RIVM hospitalizowano 35 kolejnych chorych. Jak dotąd do szpitali ogółem trafiło 11 492 zakażonych osób. Koronawirusa w Holandii stwierdzono łącznie u 43 681 ludzi.

Nie wszystkie hospitalizacje i zgony miały miejsce w ciągu ostatniej doby. Niektórzy pacjenci są zgłaszani później i z tego powodu liczby są często uzupełniane danymi z poprzednich dni.

Około siedmiu tys. maseczek ochronnych, które uszyły skazane odbywające karę w Zakładzie Karnym w Rzeszowie, zostanie w poniedziałek przekazana do urzędu Gminy i Miasta Nisko. Będzie to pierwsza transza maseczek z ponad 20 tys. które mają powstać w rzeszowskim więzieniu.

Maseczki trafiają do najbardziej potrzebujących – szpitali, domów dziecka, a także do mieszkańców.

W celu zachowania dystansu między ludźmi w okresie pandemii władze Gdańska chcą m.in. wyznaczyć dodatkowe pasy rowerowe w mieście oraz wdrożyć priorytet dla ruchu pieszego na wybranych ulicach. W poniedziałek pomysły te zostaną przedstawione radom dzielnic.

Założenia dotyczące zmian w ruchu w czasie pandemii koronawirusa przedstawił w piątek na konferencji prasowej zastępca prezydent Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju Piotr Grzelak.

- Światowa Organizacja Zdrowia w sposób jednoznaczny mówi o ruchu w miastach podczas pandemii - gdy to tylko możliwe należy rozważyć jazdę na rowerze lub poruszanie się pieszo. Zapewnia to utrzymanie bezpiecznego dystansu od innych, a jednocześnie pomaga spełnić minimum dziennej aktywności fizycznej, co może być trudne w trybie zdalnej pracy oraz przy limitowanym dostępie do sportu i rekreacji - powiedział Grzelak.

Na kilku ulicach w mieście ma obowiązywać priorytet dla ruchu pieszego. Oznaczać to będzie m.in. ograniczenie prędkości pojazdów do 20 km/h oraz zakaz parkowania poza wyznaczonymi miejscami.

Muzea we Florencji w fazie łagodzenia restrykcji we Włoszech pozostaną zamknięte - zdecydował burmistrz Dario Nardella. Wyjaśnił, że wpływy z biletów w mieście, w którym nie ma turystów, byłyby mniejsze od kosztów otwarcia placówek zgodnie z nowymi regułami.

Do kasy Florencji wpłynęło z powodu ograniczeń na tle pandemii o 200 mln euro mniej. Budżet został zubożony między innymi o specjalną opłatę turystyczną w wysokości kilku euro, pobieraną we wszystkich hotelach i pensjonatach za każdą dobę pobytu.

Liczba osób z koronawirusem w szpitalach ciągle spada. W ciągu ostatniej doby, w Belgii, przyjęto do szpitali 67 nowych pacjentów, a zwolniono do domów 190 - podało w piątek belgijskie centrum kryzysowe.

Pandemia koronawirusa spowodowała spadek dochodów z turystyki, które pokrywają koszty ochrony dzikich zwierząt w Afryce. Bardziej aktywni stali się też kłusownicy, co w sumie bardzo utrudnia opiekę nad zagrożonymi gatunkami - pisze w piątek Associated Press.

Oddział neurologiczny Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie (woj. mazowieckie) wznowił przyjęcia pacjentów w trybie pilnym, zawieszone po tym, gdy konieczna okazała się weryfikacja testu na obecność koronawirusa u jednego z hospitalizowanych oraz przeprowadzenie testów wśród personelu.

PAP/EPA/FRANCK ROBICHON

Po zniesieniu stanu wyjątkowego w 39 z 47 prefektur Japonii premier kraju Shinzo Abe ponownie wezwał w piątek do zachowania ostrożności oraz przestrzegł, że trzeba się szykować na drugą i trzecią falę epidemii koronawirusa -przekazała publiczna stacja NHK.

 

Nieoczekiwanymi skutkami dwumiesięcznej kwarantanny we Francji jest znacząca poprawa jakości powietrza w stołecznym regonie Ile-de-France i spadek o ponad połowę liczby śmiertelnych wypadków drogowych.

PAP/EPA/RODRIGO JIMENEZ

W czasie minionej doby z powodu Covid-19 zmarło w Hiszpanii 138 osób. Łączna liczba ofiar śmiertelnych tej choroby wynosi 27 459 - podał w piątek resort zdrowia tego kraju, przypominając, że podczas wcześniejszej doby liczba zgonów wynosiła 217.

 

Liczba zakażonych koronawirusem na Filipinach przekroczyła 12 tys., a 806 osób zainfekowanych SARC-CoV-2 zmarło - powiadomił w piątek minister zdrowia tego kraju, który musi dodatkowo zmagać się ze skutkami tajfunu.

Górnicy, którzy pokonali koronawirusa, chcą oddawać krew, by ich osocze mogło być wykorzystane w terapii osób, które gorzej przechodzą zakażenie SARS-CoV-2. Zaproponowali pomoc Centralnemu Szpitalowi Klinicznemu MSWiA w Warszawie.

Nie należy oczekiwać szybkiego zastosowania szczepionki przeciwko Covid-19. Zdaniem przedstawiciela szwajcarskiej firmy farmaceutycznej będzie to możliwe najwcześniej za dwa lata. To i tak ekspresowo tempo, zwykle trwa to znacznie dłużej.

Premier Słowenii Janez Jansza ogłosił w czwartek wieczorem, że jego krajowi udało się "ujarzmić" koronawirusa i obwieścił koniec stanu epidemii. Od piątku podróżni z UE mogą odwiedzać Słowenię bez konieczności odbywania kwarantanny.

Jansza powiedział, że Słowenia poradziła sobie z epidemią najlepiej w całej Unii i jest w najlepszej sytuacji sanitarnej. W ciągu ostatniego tygodnia w dwumilionowym kraju wykryto jedynie 15 nowych przypadków zakażeń, a w szpitalach pozostało już tylko 36 spośród 1 465 zakażonych osób.

Żaden z polskich sportowców, którzy w ostatnich dniach rozpoczęli zgrupowania w Spale i Wałczu, nie miał pozytywnego wyniku badania na COVID-19 - poinformowano w komunikacie biura prasowego Centralnego Ośrodka Sportu.

Amerykański pilot został w środę skazany przez sąd w Singapurze na cztery tygodnie pozbawienia wolności za złamanie zasad kwarantanny - donosi agencja AP. Mężczyzna tłumaczył, że wyszedł z hotelu, aby kupić maseczki.

- Nie wcześniej niż za dwa tygodnie mogą zapaść decyzje o znoszeniu kolejnych obostrzeń dotyczących funkcjonowania restauracji i organizacji przyjęć - oświadczył w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

PAP/EPA/YONHAP

W Korei Płd. wykryto 27 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 22 lokalne. Łączny bilans przekroczył 11 tysięcy. Władze wciąż starają się powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa ze skupiska infekcji w imprezowej dzielnicy Seulu - podała w piątek agencja Yonhap.

W Rosji w ciągu ostatniej doby zmarło 113 osób z Covid-19, o 10 więcej niż dzień wcześniej; łączna liczba zgonów sięgnęła 2418 - poinformował w piątek sztab do walki z pandemią. Od czwartku wykryto 10 598 nowych infekcji i ich bilans wynosi teraz 262 843.

Łączna liczba górników, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem przekroczyła w piątek rano 1,7 tys. - wynika z informacji służb sanitarnych i górniczych firm. Od czwartku w dwóch z trzech dotkniętych epidemią spółek węglowych przybyło w sumie blisko 250 nowych przypadków.

Grupa Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (KDPW) przekazała 700 tysięcy złotych Centralnemu Szpitalowi Klinicznemu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (UM). Pieniądze mają być przeznaczone na diagnostykę COVID-19 - poinformował Dariusz Marszałek z KDPW.

Funkcjonariusze Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Warszawie Grochowie przekazali 2400 maseczek do pięciu stołecznych Domów Pomocy Społecznej - przekazał w piątek Rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Warszawie por. Zbigniew Śpiewak.

Kolejne cztery przypadki zachorowań na COVID-19 potwierdzono poprzedniej doby w prowincji Jilin na północnym wschodzie Chin - podała w piątek państwowa agencja zdrowia. Trwają badania przesiewowe wszystkich mieszkańców miasta Wuhan, gdzie pandemia wybuchła.

- Nie wykluczam, że w pewnym momencie ograniczenia odgórne dotyczące uczelni wyższych zostaną zniesione i to od decyzji uczelni będzie zależało w jakiej formie wrócić ostatecznie do dydaktyki - podkreślił w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.

Model opracowany przez ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przewiduje, że bez zdecydowanych działań pandemia koronawirusa może pochłonąć w Afryce do 190 tys. ofiar śmietelnych, a zakazić się może 231 mln mieszkańców kontynentu.

Na Ukrainie w ciągu ostatniej doby wykryto 483 zakażenia koronawirusem, 20 osób chorych na Covid-19 zmarło, a 330 wyzdrowiało - podał w piątek resort ochrony zdrowia tego kraju. Bilans zakażonych wzrósł do 17330, zgonów - do 476. 4473 pacjentów ogółem wyzdrowiało.

Władze Zakopanego zwracają się z apelem do wszystkich turystów, aby odpoczywając pod Tarami pamiętali o zasadach bezpieczeństwa związanych z pandemią - zasłanianiu ust i nosa w miejscach publicznych oraz utrzymaniu co najmniej 2-metrowej odległości między sobą. Osoby nieprzestrzegające zasad będą karane - informują władze miasta.

PAP/EPA/JIM LO SCALZO

Do piątku w liczącym nieco ponad 700 tys. mieszkańców Waszyngtonie wykryto 6736 przypadków koronawirusa. Władze miejskie przedłużyły nakaz pozostania w domach do 8 czerwca.

Sześć osób chorych na Covid-19 zmarło w ciągu ostatniej dobry na Węgrzech, wykryto też 37 nowych zakażeń - poinformowano w piątek na rządowej stronie internetowej poświęconej pandemii koronawirusa.

Do tej pory zmarło 442 chorych na Covid-19 i łącznie stwierdzono 3 417 zakażeń. Prawie 1 300 osób uznano już za wyleczone.

Ostatniej doby sprawdziliśmy ponad 87 tys. osób poddanych kwarantannie, a w około 320 przypadkach stwierdziliśmy uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych - poinformował w piątek rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

101 osób zakażonych koronawirusem zmarło w Niemczech w ciągu ostatniej doby - poinformował w piątek rano Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych pandemii wzrosła w RFN do 7824. Odnotowano 913 nowych zakażeń SARS-CoV-2.

Pies-robot pomaga władzom Singapuru pilnować przestrzegania przepisów dystansowania społecznego w czasie pandemii koronawirusa. Urządzenie o nazwie SPOT patroluje miejski park i przypomina odwiedzającym, by utrzymywali od siebie odpowiednią odległość.

W związku z zamknięciem granic przez pandemię w kijowskim hotelu prawie 50 niemowląt urodzonych przez surogatki oczekuje na odebranie przez obcokrajowców, dla których zostały urodzone."Surogacja na Ukrainie to problem wymagający pilnej reakcji" - oceniła ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa.

Nielegalny handel dziećmi? Klinika pełna niemowląt od surogatek

Liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa na świecie przekroczyła 300 tys. a zarażonych zbliża się do 4,5 mln - wynika ze zbiorczego zestawienia przygotowanego przez agencję Reuters.

Na USA przypada ponad 25 proc. wszystkich zgonów, na Wielką rytanię i Włochy 10-11 proc. a na Francję i Hiszpanię odpowiednio po 9 proc.

 

"Pracownicy Grupy PZU zebrali 200 tysięcy zł na pomoc w walce z koronawirusem. Drugie tyle dołożą spółki z Grupy. Pieniądze, w sumie 400 tysięcy zł, zostaną w większości przeznaczone na zakup tzw. namiotów barierowych dla zakażonych. Umożliwią sfinansowanie prawie dwóch tysięcy namiotów" - poinformowało w komunikacie PZU.

 

Około 1,2 mld zł trafiło już na konta ponad 600 tys. samozatrudnionych i osób pracujących na umowach cywilnoprawnych z tytułu świadczenia postojowego – poinformowała prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska.

Prezydent USA Donald Trump stwierdził w czwartek, że powszechne testowanie na koronawirusa "być może jest przereklamowane". W Stanach Zjednoczonych wykonano już ponad 10 milionów takich badań, najwięcej ze wszystkich krajów świata.

Fot. PAP/EPA/Andrew Harrer / POOL

Meksykańskie ministerstwo zdrowia poinformowało w czwartek o największym dobowym wzroście zachorowań na koronawirusa - o 2409 łącznie do 42 595. Liczba zgonów zwiększyła się o 257 do 4 477.

Po raz pierwszy od początku pandemii liczba nowych zachorowań w ciągu jednej doby wzrosła do ponad 2000.

O 1754 wzrosła w Stanach Zjednoczonych w ciągu minionej doby liczba zmarłych z powodu koronawirusa; bilans ofiar śmiertelnych epidemii w USA wynosi obecnie 85 813.

W ciągu ostatnich 24 godzin liczba wykrytych w USA zakażeń zwiększyła się o ok. 27 tys. Na ponad 10,3 mln wykonanych do tej pory w USA testów na koronawirusa ok. 1 mln 417 tys. dało wynik pozytywny.

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro wezwał w czwartek czołowe koła biznesu i finansjery w tym kraju do niezwłocznego uruchomienia gospodarki mimo, że dobowe liczby zachorowań i zgonów na koronawirusa rosną coraz szybciej.

W Nowym Jorku zmarł w rezultacie powikłań związanych z Covid-19 dr Bogdan Lekan. Był pierwszym polsko-amerykańskim lekarzem, który stał się ofiarą pandemii.

W odróżnieniu od niektórych lekarzy, wyjeżdżających z Nowego Jorku z obawy przed zakażeniem, 59-letni dr Lekan pracował z poświęceniem do końca. Chorował przez ok. trzy tygodnie z czego przez ponad dwa podłączony był do respiratora. Prawdopodobnie zaraził się od małego pacjenta. Był pierwszym aktywnie praktykującym lekarzem polskim w Nowym Jorku zmarłym z powodu SARS-Cov-2.

Carnival Corp., największy na świecie armator statków wycieczkowych, poinformował w czwartek, że zwolni, lub wyśle na przymusowe urlopy kilka tysięcy pracowników. Przyczyną jest trwająca wciąż przerwa w rejsach i spadek na nie popytu z powodu pandemii koronawirusa.

Trzy państwa bałtyckie: Litwa, Łotwa i Estonia otworzyły dla siebie nawzajem o godz. 24:00 w nocy z czwartku na piątek swoje granice tworząc pierwszą w UE, po pandemii, strefę wolną od ograniczeń w podróżowaniu. Celem tego posunięcia jest ponowne uruchomienie ich gospodarek zamrożonych przez koronawirusa.

Transport for London (TfL), miejska spółka zarządzająca komunikacją w brytyjskiej stolicy, dostanie od rządu pomoc finansową w wysokości 1,6 miliarda funtów, która pozwoli na kursowanie metra i autobusów do września.

Wcześniej burmistrz Londynu Sadiq Khan ostrzegał, że jeśli w czwartek do końca dnia TfL nie dostanie pomocy, spółka będzie zmuszona ograniczyć kursowanie metra i autobusów, a samo TfL może ogłosić bankructwo. We wtorek TfL informował, że wskutek koronawirusa stracił 90 proc. przychodów i spodziewa się w tym roku straty w wysokości 4 miliardów funtów.

"Wartość pomocy przyznanej z Tarczy Antykryzysowej wynosi już 8,74 mld zł" - napisało na Twitterze Ministerstwo Rozwoju.

W piątek wznowi działalność w stanie Nowy Jork część firm zamkniętych z powodu koronowirusa. Jak ostrzegł w czwartek gubernator Andrew Cuomo nie oznacza to jednak, że problem już całkiem zniknął.

Niektóre firmy w północnej i środkowej części stanu są przygotowane na pierwszą fazę wznawiania działalności. Obejmie to pięć regionów, które spełniają wymogi ustalone przez Centra Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC). Wymienił w tym kontekście Mohawk Valley, Southern Tier, Finger Lakes i North Country.

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie