Pandemiczne spotkania na wysokościach. Pomagają w nich... dźwigi

Świat
Pandemiczne spotkania na wysokościach. Pomagają w nich... dźwigi
AP
Właściciel pewnej belgijskiej firmy postanowił wykorzystać... podnośniki w celu połączenia ze sobą rozdzielonych rodzin

Belgijski przedsiębiorca pospieszył na pomoc osobom, które z powodu pandemii koronawirusa nie mogą się spotkać z bliskimi uwięzionymi w domach opieki. Ogromna maszyna unosi ich nawet na najwyższe piętra ośrodków, dzięki czemu rodziny mogą się zobaczyć.

W związku z epidemią koronawirusa seniorzy, którzy przebywają w belgijskich domach opieki, zostali w nich dla bezpieczeństwa zamknięci, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko zakażenia. To spowodowało, że już od wielu tygodni nie widzieli się ze swoimi bliskimi.

 

ZOBACZ: Epidemia koronawirusa w Europie. Gdzie jest najwyższy wskaźnik umieralności?

 

Właściciel pewnej belgijskiej firmy postanowił wykorzystać... podnośniki w celu połączenia ze sobą rozdzielonych rodzin.

 

Kilka chwil bliskości

 

Przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa dźwig zabiera na pokład krewnych seniorów i unosi ich nawet na najwyższe piętra domów opieki. Dzięki temu rodziny choć przez chwilę mogą się zobaczyć i uśmiechnąć do siebie.

 

Wideo: Jak Belgia łączy bliskich na wysokościach

  

Ci, którzy skorzystali już z tej możliwości, są niezwykle wdzięczni pomysłowemu i uczynnemu przedsiębiorcy. Wielu z nich odetchnęło z ulgą widząc, że ich bliscy mają się dobrze. Jest to szczególnie ważne w obliczu ustawicznie pojawiających się informacji o masowych zakażeniach w tego typu placówkach.

 

Dotychczas podnośniki te były wykorzystywane m.in. do czyszczenia fasad i frontów biurowych, ale pandemia koronawirusa skutecznie wstrzymała wszelkie prace. I choć firma w związku z tym ponosi spore straty, postanowiła jednak normalnie opłacać operatorów dźwigów.  

emi/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie