Łoś w warszawskim parku Skaryszewskim. Zjadł prawie wszystkie róże

Polska
Łoś w warszawskim parku Skaryszewskim. Zjadł prawie wszystkie róże
PAP/Radek Pietruszka
Park Skaryszewski leży na stołecznej Pradze-Południe

Po parku Skaryszewskim w Warszawie biegał łoś. Teren zabezpieczyli strażnicy miejscy. Na miejsce przyjechał łowczy, który uśpił zwierzę. Następnie specjalnym samochodem wywieziono je do Kampinowskiego Parku Narodowego. W niedzielę łosia zaobserwowano także w warszawskiej dzielnicy Bemowo, w pobliżu Wojskowej Akademii Technicznej.

Informację o łosiu biegającym po parku Skaryszewskim stołeczna straż miejska otrzymała w czwartek rano. - Na miejsce wezwaliśmy łowczego z Lasów Miejskich - dodał inspektor Jabraszko.

 

 

Po odłowieniu łoś najprawdopodobniej zostanie przewieziony do Kampinoskiego Parku Narodowego. - Najedzony odpoczywał sobie, a strażnicy zabezpieczali go, żeby nie wbiegł na ulicę - powiedział Jabraszko.

 

Wideo: Łoś w warszawskim parku Skaryszewskim

 

 

Gdy przyjechał łowczy, zapadła decyzja o użyciu środka usypiającego i przetransportowaniu łosia do Kampinoskiego Parku Narodowego.

 

- W pewnym momencie łoś zanim usnął po środku usypiającym, niestety rozpędził się i pechowo wpadł do pobliskiego jeziorka. I tam już zaczął zasypiać. Jeden ze strażników wskoczył do jeziorka i pomógł wydobyć zwierzę, żeby łoś nie utonął - mówił insp. Jabraszko.

 

 

Łoś "zwiedzał" również Bemowo, 

 

To nie pierwszy taki przypadek w ostatnich dniach. W niedzielę łosia sfotografowano w okolicach warszawskiej Wojskowej Akademii Technicznej. 

 

ZOBACZ: Foki nad Bałtykiem zagrożone. Ludzie rzucają w nie kawałkami drewna, płoszą, nękają

 

Na zwierzę biegające po dzielnicy Bemowo natrafił autor bloga Twój Motorniczy, który sfotografował zwierzę, gdy prowadził tramwaj linii "20". 

 

"Łoś, właściwie klępa na spacerze. Z gracją przebiegła przez torowisko, spacerowała chwilę po peronie przystanku. Po chwili z łatwością przeskoczyła przez barierki i pobiegła kilkanaście metrów by zatrzymać się i powolnym krokiem wracać w stronę torowiska" - opisał na Facebooku.

 

 

wka/ml/ PAP, polsatews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie