Kto nie pyta o imię i czym jest "ostry cień mgły"? Prezydent o Hot16Challenge2

Polska
Kto nie pyta o imię i czym jest "ostry cień mgły"? Prezydent o Hot16Challenge2
YouTube/W Pałacu Prezydenckim
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w akcji "Hot16Challenge2"

W moim wystąpieniu w "Hot16Challenge" miałem na myśli bohaterski personel medyczny, który nikogo nie pyta o imię, tylko niesie pomoc. Nie ma nic nagannego we włączaniu się w akcję dobroczynną - mówił w sesji "Q&A" na Facebooku w czwartek prezydent Andrzej Duda.

Prezydent w poniedziałek wziął udział w akcji "Hot16Challenge2", w której raperzy, artyści i osoby publiczne zachęcają do zbiórki pieniędzy na walkę z koronawirusem. Andrzej Duda podczas sesji "Q&A" na Facebooku w czwartek był pytany o interpretację słów, które napisał i "zarapował" w ramach akcji "Hot16Challenge".

 

 

- "Nie pytają cię o imię" - miałem na myśli wszystkich tych ludzi z personelu medycznego, lekarzy, ratowników, pielęgniarki, którzy nie pytają nikogo o imię, tylko niosą pomoc" - odpowiedział Andrzej Duda, odnosząc się do frazy ze swojego utworu.

 

- Miałem na myśli wszystkich tych bohaterskich lekarzy, wszystkie bohaterskie pielęgniarki, pielęgniarzy, ratowników medycznych, cały bohaterski personel medyczny, który niesie pomoc nie oglądając się na nic, nikogo o imię nie pyta. Po prostu niesie pomoc ludziom, to są bohaterowie dzisiejszych czasów - dodał.

 

"Niektórym to się może nie podobało"

 

Andrzej Duda podkreślał, że słowa, które napisał, miały być jego "wyrazem szacunku i wsparcia" dla pracowników personału medycznego.

 

- Niektórym to się może i nie podobało, ale na całym świecie, w różnego rodzaju akcje dobroczynne włączają się też przywódcy - Boris Johnson wspiera akcje w Wielkiej Brytanii, w innych miejscach na świecie wspierają akcje dobroczynne i pomocowe inni przywódcy i wydawało mi się, że nie ma w tym nic nagannego - mówił.

 

ZOBACZ: Hot 16 challenge 2: tajemnicze wyzwanie hitem internetu

 

Prezydent odniósł się także do pytania o interpretację kolejnego z fragmentów jego słów z "Hot16Challenge".

 

- Natomiast jeśli chodzi o "ostry cień mgły", to każdy z państwa musi sobie sam odpowiedzieć w tym kontekście, co dla niego znaczy ten "ostry cień mgły" - powiedział.

 

 

Andrzej Duda odniósł się także do wypowiedzi Jana Hartmana, który stwierdził, że słowa tekstu prezydent z "Hot16Challenge" są zaczerpnięte z Talmudu.

 

ZOBACZ: Czarzasty: prezydent to gość, który jest w ostrym cieniu mgły

 

- Niektórzy dali się nabrać na dosyć tanią moim zdaniem prowokację pana prof. Jana Hartmana, który lubi rzucić takim jakimś tekstem, który jest na zasadzie "uderz w stół, a nożyce się odezwą" i ma prowokować różnego rodzaju antysemickie wypowiedzi i zachowania - tym razem też mu się udało takie sprowokować - mówił.

 

- Talmudu nie czytałem, ale o ile słyszałem w ostatnich dniach od poważnych ludzi nie jest to fragment z Talmudu - żartował prezydent.

 

Zbiórka na walkę z koronawirusem

 

Pomysłodawcą akcji "Beef z koronawirusem #hot16challenge dla Siepomaga.pl" jest raper Solar. W jej ramach osoby ze świata kultury, mediów i polityki rapują szesnastowersowe zwrotki, zachęcając tym samym do zbiórki pieniędzy na walkę z koronawirusem. Akcja organizowana jest wraz z fundacją Siepomaga.pl. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem.

 

Prezydent nominował kolejne osoby do wzięcia udziału w akcji: Marylę Rodowicz, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, zespół Pectus, Golec uOrkiestrę i premiera Mateusza Morawieckiego.

 

Dzięki zbiórce dotychczas udało się zebrać ponad 1,3 mln zł.

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie